قیمت سیم خاردار اردیبهشت 1403

بیشتر از آنکه دنبال پیدا کردن بهترین قیمت سیم خاردار در اردیبهشت ۱۴۰۳ باشید، توصیه می‌کنیم دنبال تولید کننده یا فروشنده معتبر بگردید. کسی که چندین سال در زمینه تولید و فروش سیم خاردار اعتبار کسب کرده باشد، وجهه خود در بازار را با چند هزار تومان فروش بیشتر به خطر نمی‌اندازد.

فروشنده معتبر برای کیفیت محصولات هم حساسیت دارد و سعی می‌کند بهترین و مرغوب‌ترین سیم خاردار را ارائه نماید. اگر یک فروشنده یا تولید کننده معتبر و قابل اعتماد در بازار پیدا کنید خرید سیم خاردار در سال ۱۴۰۳ بدون هیچ مشکلی برای شما انجام خواهد شد. یک فروشنده معتبر هنگام خرید بهترین مشاوره را به شما خواهد داد. او به شما کمک می‌کند بهترین سیم را برای نیاز خودتان تهیه کنید.

قیمت سیم خاردار مانند سایر محصولات فلزی نوسان دارد و قیمت آن ثابت نیست. به همین دلیل علاوه‌بر توجه به ویژگی های مختلف این محصول بهتر است قیمت آن را به صورت ماهیانه بسنجید. در ادامه می‌توانید لیست قیمت سیم خاردار در اردیبهشت 1403 را مشاهده فرمایید.

نام محصول

قیمت

طول

وزن

ضخامت مفتول

ضاخامت خار

سیم خاردار خطی سوزنی

۴۶,۴۰۰ تومان

هر کیلوگرم ۷.۵متر

۲۰ الی ۲۵کیلوگرم

2.5 mm

2 mm

سیم خاردار خطی تبری

۸۴,۹۰۰ تومان

هر کیلوگرم ۱۲متر

16کیلوگرم

2.5 mm

ورق 0.5 mm

سیم خاردار حلقوی سوزنی ۶۰

۴۲۰,۰۰۰ تومان

8 m

7 کیلوگرم

8.2 mm

2 mm

سیم خاردار حلقوی تبری ۶۰

۵۰۰,۰۰۰ تومان

8 m

6 کیلوگرم

8.2 mm

ورق 0.5 mm

سیم خاردار حلقوی تبری ۶۰ های کربن

۵۲۰,۰۰۰ تومان

8 m

8 کیلوگرم

8.2 mm

ورق 0.5 mm

سیم خاردار حلقوی سوزنی۹۰

۵۴۰,۰۰۰ تومان

10 m

8 کیلوگرم

8.2 mm

2 mm

سیم خاردار حلقوی تبری ۹۰           

۶۶۵,۰۰۰ تومان

10 m

8 کیلوگرم

8.2 mm

ورق 0.5 mm

سیم خاردار حلقوی تبری ۹۰ های کربن

۶۹۰,۰۰۰ تومان

10 m

10 کیلوگرم

8.2 mm

ورق 0.5 mm

آشنایی با انواع سیم خاردار

یکی از مواردی که در قیمت سیم خاردار تاثیر مستقیم می‌گذارد نوع آن است. این محصولات را به طور کلی در دو دسته اصلی تقسیم می‌کنند که با آنها آشنا می‌شویم:

  • خطی: این مدل سیم خاردارها به صورت خطی نصب می‌شوند و در دو دسته سوزنی و تیغی تقسیم می‌گردند. مدل سوزنی دارای ۴ رشته سیم مفتول است. این سیم‌ها به صورت منظم و صاف در هم ترکیب شده‌اند. سیم‌های سوزنی را به صورت کلاف یا توپ بسته‌بندی می‌کنند و وزن هر کدام از آنها معمولاً حدود ۲۵ کیلوگرم می‌شود. مدل تیغی سیم‌های خطی کمی جدیدتر به نظر می‌رسد. در تولید این مدل سیم از ورق گالوانیزه استفاده می‌شود و معمولاً نسبت به سیم‌های سوزنی عمر بیشتری دارند. وزن کلاف آنها معمولا بین ۲۰ تا ۲۵ کیلوگرم است و حمل و نقل آسانی هم دارند.
  • حلقوی: سیم‌های خارداری که حالت حلقوی دارند در این دسته قرار می‌گیرند. این سیم‌ها را با بست محکم می‌کنند و در دو نوع ساده یا تیغی دسته‌بندی می‌شوند. سیم‌های ساده حلقوی دارای دو رشته سیم مفتول اصلی و دو رشته کوتاه به عنوان خار هستند. سیم‌های تیغی شکل نیز از یک رشته مفتول اصلی و خارهای تبری تولید می‌شوند. استحکام و پایداری سیم‌های تیغی نسبت به مدل ساده طبیعتاً بیشتر است.

 

نحوه تولید سیم خاردار چقدر روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد؟

سیم‌های خاردار معمولاً به دو روش تولید می‌شوند. قبل از آنکه این دو روش را خدمتتان معرفی کنیم باید بگوییم نحوه اجرای آنها تاثیر مستقیم روی قیمت سیم خاردار دارد. روش اول به نام تک رشته معروف شده است. در این روش، سیم‌ها به صورت تک رشته وارد دستگاه تولید می‌شوند. پس از آن سیم مفتول بر اساس ابعاد مورد نیاز وارد سیستم شده و نقش خار گره را ایفا خواهد کرد. در شرایطی که قرار باشد حجم بالایی از سیم خاردار تولید شود معمولا تولید کنندگان این روش را برمی‌گزینند.

روش دوم با نام دو رشته معروف شده و در آن دو رشته سیم به شکل همزمان به دستگاه تزریق می‌شوند. پس از آن برخلاف روش اول دو سیم مفتول وارد دستگاه شده و نقش خار روی دو رشته قبلی را ایفا می‌کنند. برای افرادی که به دنبال سیم خاردار سفارشی هستند این روش گزینه بهتری محسوب می‌شود. هرچه دستگاه‌هایی که در تولید سیم خاردار به کار می‌روند با کیفیت‌تر و تکنسین‌ها متخصص‌تر باشند، قیمت محصول تولیدی هم بیشتر می‌شود.

کدام ویژگی‌ها روی قیمت سیم خاردار تاثیر خواهند گذاشت؟

سیم‌های خاردار بر اساس چند ویژگی دارای کیفیت‌های متفاوتی هستند. طبیعتاً هرچه کیفیت آنها بالاتر باشد قیمت سیم خاردار هم بیشتر خواهد شد. با ویژگی‌هایی که روی قیمت این محصولات تاثیر می‌گذارند بیشتر آشنا می‌شویم:

  • ضد خوردگی: سیم خاردار باید در برابر خوردگی مقاومت بالایی از خود نشان دهد. هرچه سیم خاردار تولید شده در برابر خوردگی دوام بیشتری داشته باشد، قیمت آن بالاتر خواهد رفت. سیم‌هایی که مقاومت خوبی در برابر خوردگی داشته باشند، عمر بیشتری دارند و می‌توانید برای مدت طولانی از آنها استفاده کنید.
  • ضد زنگ زدگی: سیم‌های خاردار بر اساس مواد اولیه‌ای که در تولید آنها به کار می‌روند، دارای سطحی از مقاومت در برابر زنگ زدگی هستند. طبیعتاً هرچه مواد اولیه آنها مرغوب‌تر باشد بهتر می‌توانند در برابر زنگ زدگی مقاومت کنند. چنین سیم‌های خارداری قیمت بالاتری دارند اما به دلیل کیفیت برای خرید مناسب هستند.
  • آب و هوا: معمولاً سیم خاردار برای حفاظت از مناطقی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در فضای باز هستند. سیم خاردار باید در برابر تغییرات آب و هوایی به خوبی خود را حفظ کند. در این ویژگی هم هرچه سیم بتواند خودش را با شرایط مختلف بهتر تطبیق دهد، قیمت فروش بالاتری پیدا خواهد کرد.
  • ابعاد: طبیعتاً هر محیطی بر اساس ابعادی که دارد نیاز به مقدار خاصی از سیم خاردار خواهد داشت. هرچه ابعاد محیط بزرگتر باشد، حجم سیم خاردار مورد نیاز بیشتر می‌شود و قیمت افزایش پیدا خواهد کرد.

سیم خاردار

قیمت سیم خاردار دست دوم چگونه است؟

برخی افراد به دلیل قیمت سیم خاردار تازه تولید شده ترجیح می‌دهند سراغ سیم خاردار دست دوم بروند. به دلیل قیمت مناسبی که سیم خاردارهای دست دوم دارند بین خریداران هم محبوبیت بالایی به دست آورده‌اند. با این حال خرید سیم دست دوم همیشه چالش برانگیز است. شما نمی‌توانید نسبت به کیفیت این سیم‌ها مطمئن باشید. قطعاً آنها نسبت به سیم نو و جدید از نظر مقاومت در برابر خوردگی، زنگ زدگی و شرایط آب و هوایی ضعیف‌تر هستند. شاید استفاده از سیم دست دوم برای برخی فضاها جواب دهد اما برای بسیاری از محیط‌ها کاربردی نخواهد داشت. این مدل سیم بسیاری از ویژگی‌های خوب خود را از دست داده‌ و نمی‌توانند برای برخی فضاها عملکرد مناسبی داشته باشند. در خرید سیم خاردار قیمت و کیفیت را به طور همزمان مد نظر قرار دهید. قبل از خرید سیم دست دوم حتماً باید با یک فرد مجرب در این حوزه مشورت داشته باشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا