پرچم بالا نرفت، پنالتی گرفته نشد/ ۳ امتیازی و جنجالی!


آفتاب‌‌نیوز :

آلومینیوم اراک در شرایطی با یک گل مقابل فولاد شکست خورد که دو صحنه مشکوک قضاوت حسن اکرمی در این مسابقه را به چالش کشید و باعث شد مجتبی حسینی نیز در نشست خبری پس از مسابقه به شدت نسبت به تصمیمات داور بازی اعتراض کند.

تک گل فولاد در این مسابقه در حالی در دقیقه ۴۶ به ثمر رسید که ضربه سعید واسعی به تیر دروازه آلومینیوم برخورد کرد و سپس توپ برگشتی در شرایطی که به نظر می‌رسید ساسان انصاری در موقعیت آفساید قرار دارد، به این بازیکن رسید تا او دروازه حریف را باز کند.

همچنین دقیقه ۴+۹۰ مسابقه، آلومینیوم صاحب یک موقعیت شد، اما ضربه بازیکن این تیم در محوطه جریمه به شاهین توکلی برخورد کرد تا در شرایطی که بازیکنان آلومینیوم اعتقاد به خطای هند پنالتی داشتند، داور دستور به ادامه بازی بدهد.

کارشناسان داوری به بررسی این صحنه‌ها پرداخته‌اند که نظرات آن‌ها را در ادامه می‌خوانید:

گل ساسان انصاری (مشکوک به آفساید- دقیقه ۴۶)

محمدرضا ابوالفضلی: متأسفانه کمک‌داور دوم که جای‌گیری صحیحی نیز نداشت، در تشخیص این صحنه دچار اشتباه شده. در بهترین حالت پاشنه و پای عقبِ مهاجم با آخرین مدافعِ سفید، مساوی است و مابقی بدن مهاجم جلوتر است. پس گل فولاد در این صحنه مردود است.

محمدحسین ترابیان: بازیکن فولاد در موقعیت آفساید قرار داشت و گل او باید مردود اعلام می‌شد.

مهدی عالیقدر: گل در وضعیت آفساید به ثمر رسیده و تشخیص این صحنه نمی‌تواند خیلی سخت باشد، چرا که استقرار و تعداد مدافعین و مهاجمین کم و قابل ارزیابی است. 
ابراهیم میرزابیگی: تصویر خیلی واضح نیست، اما با توجه به این تصویر به نظر می‌رسد گل فولاد در موقعیت آفساید به ثمر می‌رسد.

تورج حق‌وردی: زننده گل در وضعیت آفساید قرار داشت و گل باید مردود اعلام می‌شد.

حسین عسگری: صحنه واضح نیست. درست است مهاجم فولاد نسبت به مدافع نزدیک به خودش در وضعیت آفساید قرار دارد، اما یک مدافع دیگر در سمت چپ تصویر حضور دارد که در مورد او نمی‌توان قاطعانه نظر داد. طبق قانون اگر بازیکن در وضعیت آفساید باشد، توپ برگشتی چه از تیر دروازه و چه از دروازه‌بان باشد، گل مردود خواهد بود، اما در این صحنه دوربین حتما باید روی خط آفساید باشد تا بتوان نظر دقیقی داد.

برخورد توپ به شاهین توکلی (مشکوک به هند- دقیقه ۴+۹۰)

محمدرضا ابوالفضلی: این شائبه در تصویر بوجود می‌آید که گویا مدافع با دست مانع گل شدن توپ می‌شود، اما با این تصویر و زاویه موجود، توپ به بالای دست (کتف) اصابت می‌کند، چون اگر به دست برخورد می‌کرد، با توجه به شدت و سرعت توپ، ضرب آن، تا حدود زیادی گرفته می‌شد و مجددا با سرعت به طرف مهاجم، برنمی‌گشت.

 محمدحسین ترابیان: صحنه واضح نیست و مشخص نیست توپ به دست بازیکن برخورد می‌کند یا نه.

 مهدی عالیقدر: با این تصویر واقعا مشخص نیست که دست مدافع در وضعیت غیرطبیعی باشد، لذا ادامه بازی تصمیم صحیح داور است.

ابراهیم میرزابیگی: این صحنه هم واضح نیست، اما به نظر می‌رسد توپ به پشت بازیکن فولاد برخورد کرده و راهی کرنر می‌شود.

 تورج حق‌وردی: مشخص نیست که توپ به دست بازیکن برخورد کرده یا خیر.

حسین عسگری: باز هم صحنه واضح نیست، اما مشخص است که دست بازیکن از حالت طبیعی خارج شده و با این شرایط اگر توپ به دست بازیکن خورده باشد، حتما هند است و حتی با توجه به اینکه توپ در آستانه ورود به دروازه است، بازیکن باید اخراج هم شود. با این حال مشخص نیست توپ به دست برخورد می‌کند یا به بدن او.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا