هیجان فوتبال مجرم فراری ایتالیایی را لو داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بی بی سی: پلیس ایتالیا می‌گوید مردی را که ۱۱ سال در تعقیب آن بود در تصاویر شادی خیابانی هواداران تیم ناپولی شناسایی و دستگیر کرده است.

وینچنزو لا پورتا – ۶۰ ساله – مشکوک به رابطه با سازمان تبهکاری کامورا است که در شهر ناپل تشکیلات بزرگ و مخوفی دارد.

او ۱۱ سال بود که متواری و مخفی زندگی می کرد تا این که اخیر پس از قهرمانی تیم فوتبال ناپولی در تصاویر شادی هواداران این تیم در یکی از جزایر یونان مشاهده و شناسایی شد.

پلیس آگاهی ناپل می گوید: «آنچه از پشت به او خنجر زد عشقش به فوتبال و تیم ناپولی بود».

ناپولی همان تیمی است که دیگو مارادونا، اسطوره آرژآنتینی فوتبال هم چند سالی در آن بازی کرد و ضمن قهرمان کردن این تیم در ایتالیا، مردم این شهر را عاشق خود کرد.

ناپولی امسال پس از حدود ۳۳ سال یک بار دیگر توانست یک عنوان قهرمانی در فوتبال ایتالیا کسب کند.

آقای لا پورتا به جرم کلاهبرداری و فرار مالیاتی در دادگاه محاکمه و به طور غیابی به ۱۴ سال و ۴ ماه زندان محکوم شده است.

پس از شناسایی در تصاویر شادی هواداران تیم ناپولی، پلیس ایتالیا به همکاری پلیس یونان توانست او را روز جمعه – ۵ اوت – بازداشت کند و انتظار می‌رود پس از طی تشریفات قانونی او به ایتالیا بازگردانده شود.

با این حال، وکیل آقای لا پورتا می گوید او پس از مهاجرت به یونان سبک زندگی دیگری در پیش گرفته، از طریق آشپزی امرار معاش می‌کند و صاحب پسری شده که اکنون ۱۰ ساله است. وکیل آقای لا پورتا گفته در صورت بازگرداندن او به ایتالیا خانواده و آینده فرزند او نابود خواهد شد. او همچنین از بیماری قلبی

آقای لا پورتا به عنوان دلیلی برای توقف انتقال او به ایتالیا یاد کرده است.

با این حال بعید به نظر می رسد مانعی بر سر راه انتقال او از یونان به ایتالیا وجود داشته باشد.

کارآگاهان ایتالیایی سالها بود که همه جا را برای پیدا کردن ویچنزا لا پورتا زیر نظر داشتند و منتظر کوچکترین خطای محاسباتی او بودند تا دستگیرش کنند.
تا این که ماه مه گذشته وقتی او نتوانست هیجان خود از قهرمانی تیم فوتبال ناپولی را پنهان کند و لباس آبی و سفید این تیم روبروی دوربین قرار گرفت، کارآگاهان او را که در حال تکان دادن کلاه خود در هوا بود شناختند.

او در رستورانی در جزیره کورفو یونان بود.

ناپولی امسال موفق به کسب قهرمانی سری آ فوتبال ایتالیا شد. این سومین قهرمانی این تیم در سری آ است. بار قبل سفید و آبی پوشان ناپل حدود ۳۳ سال پیش این جام را تصاحب کرده بودند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا