هشدار به نکونام؛ گرمای هوا قاتل سلامتی استقلالی‌ها


آفتاب‌‌نیوز :

برگزاری دیدار استقلال و صنعت نفت آبادان در یکی از گرم‌ترین نقاط کشور می‌تواند خطرات زیادی برای بازیکنان دو تیم به ویژه استقلال به همراه داشته باشد.

در شرایطی که این روز‌ها دائماً به مردم توصیه می‌شود از راه رفتن در هوای گرم پرهیز کنند، ۲۲ بازیکن از دو تیم صنعت نفت آبادان و استقلال تهران باید این هفته در هوای گرم و شرجی شهر آبادان ۹۰ دقیقه روی چمن بدوند، تکل بزنند، به هوا بپرند و انرژی مصرف کنند.

اهالی ورزش می‌دانند مصرف انرژی باعث ایجاد گرما در بدن انسان می‌شود. همان عاملی که زمینه‌ساز تعریق شده و باعث می‌شود آب بدن کاهش پیدا کند! حالا تصور کنید بازیکنان استقلال که عادت به تمرین در هوای ۳۸ درجه تهران دارند باید در هوایی به مراتب گرمتر و شرجی‌تر از تهران، حداقل ۹۰ دقیقه روی چمن، یک فوتبال کاملاً حیثیتی و حساس را برگزار کنند.

در چنین موقعیت‌هایی به ویژه در نیمه دوم بدن بازیکنان به علت خستگی مفرط و کاهش آب به درستی اجرا کننده فرامین مغز نیست و به همین خاطر ممکن است با یک خطا بازیکن دچار مصدومیت شده و یا به علت شدت خطا با محرومیت و جریمه داور مواجه شود.

این وضعیت برای تیمی مثل استقلال که هنوز نتوانسته آنطور که باید و شاید در فصل نقل و انتقالات یارگیری کند، حکم هشدار قرمز برای نکونام را خواهد داشت. اینکه اگر بازیکنان استقلال دچار مصدومیت شوند و یا تحت تاثیر شرایط سخت بازی در هوای گرم کارت زرد اول دوم و یا قرمز مستقیم بگیرند کار را برای بازی دوم مقابل ملوان در استادیوم آزادی از هفته اول هم سخت‌تر خواهد کرد. کما اینکه نکونام قصد دارد برای گرفتن حداقل امتیاز با بهترین نفراتش در آبادان به میدان برود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا