فتح‌الله زاده: رئیس خصوصی سازی نتوانست در موعد مقرر مالکیت مشترک دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را حل کند؛ تصمیم گرفتند استقلال حذف شود، پول را ندادند تا زمانش بگذرد / طلب استراماچونی را که گرفتم بازیکنان اعتصاب کرده بودند؛ مدیریت ایجاب می‌کرد جلوی اعتصاب بازیکنان را بگیرم / من از قربان زده شکایت کردم؛ در برنامه تلویزیونی ۱۴ مورد تشویش اذهان عمومی، تهمت و دروغ بوده

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس:  مدیرعامل اسبق استقلال گفت: قربان‌زاده نتوانست ماموریت را انجام بدهد و در هر صورت باید یک تیم از آسیا حذف می‌شد. 

علی فتح الله زاده در خصوص شکایت از رئیس سازمان خصوصی سازی، اظهار داشت: من از قربان زده شکایت کردم  و پیگیری می‌کنم. در برنامه تلویزیونی 14 مورد تشویش اذهان عمومی، تهمت و دروغ بوده است. تعجب می کنم آدمی در این سطح از مدیریت دروغ می‌گوید. تا این لحظه هنوز احضار نشده ام. البته آن ها شکایت کرده اند. وقتی کسی احضار نشده چطور می تواند وثیقه بگذارد؟ قربان زاده سندی را نشان داد و گفت این را برداشتی و بابت 4 چک پرداخت کردی، من خیلی متاسفم. این برداشت نیست. سند واریز پول است. در تاریخ 99/9/12 به حساب باشگاه ریختم. فردی به ما چک داده، ما آن را واریز کردیم. یک میلیارد در این تاریخ به حساب باشگاه واریز کردیم. وقتی برداشت نبوده من چطور می توانستم 4 چک را بردارم؟ پس این کلا دروغ بوده که در تلویزیون مطرح شد.

* رئیس سازمان خصوصی فرق واریز و پرداخت را نمی‌داند!

وی افزود: قربان زاده اشتباه گفته و اصلا تشخیص نداده است. این بستانکاری است. در این چند وقت با آبروی من بازی کردند. خودش گفت اگر این برداشت نبود من استعفا می‌دهم که این اتفاق نیفتاد. گفت فتح الله زاده این یک میلیارد را بابت 4 چک برداشته است. وقتی این واریز است چطور می‌توانیم برداشت کنیم؟ پس این یک مغلطه و سفسطه است. هرچه منتظر ماندیم استعفا نداد آخر گفتند او را بردارید! آدمی که مولد سازی دولت دستش است نمی تواند تشخیص بدهد برداشت و واریز چیست؟ پناه می برم به خدا!

مدیرعامل اسبق استقلال گفت: این چک ها 12 میلیارد بوده و ما باید می‌دادیم. من تخفیف گرفتم و 5 میلیارد دادیم. در تاریک 1 /2 / 401 دقیقا 5-4 ماه قبل از اینکه من بیایم، باشگاه خودش خواست تکلیف این را مشخص کنیم. اصلا خود آجورلو من را دعوت کرد. پس چرا تشویش اذهان عمومی می کنید که 5 روز آمده و پول خودش را برداشته است؟ بیایند بحث کنیم. او می‌گوید 5 روز بعد از آنکه آمدم پول را برداشتم و رفتم. انگار سوپر مارکت است!

* پای برگه کمیته تسویه امضای آجورلو است

فتح الله زاده در مورد اینکه گفته می‌شود چرا از 5 میلیارد طلب احمد موسوی داده نشد، عنوان کرد: ما اصلا مشکل موسوی را نداشتیم. این 5 میلیارد را از دوستی گرفتم و دادم. بعدا هم باید به او بدهیم. هنوز ادامه دارد. بعد از 10 سال این پولی که دادم و مصوبه هیات مدیره بوده از دوستم قرض کردم. از این جیب به آن جیب کردم. در تاریخ 1 / 3 / 401، یعنی 4 ماه قبل از اینکه من به باشگاه بیایم پرونده به کمیته تسویه رفته، من را دعوت کردند و من هم رفتم. پای برگه کمیته تسویه امضای آجورلو است. یعنی زمان آجورلو من کمیته تسویه رفتم. پس زمان من نبوده است. کسی که می خواهد پول ببرد در روز روشن این کار را نمی کند. من به کمیته تسویه و کمیته مصارف رفتم. بعد پرونده به هیات مدیره رفته، مدیر مالی و مدیر حقوقی آمدند، گفتند 12 میلیارد را 5 کنید و بدهید.

* من هم بلدم فیلم بازی کنم!

وی افزود: این بی اخلاقی است. تا زمانیکه شما دادگاه نرفتید و حکم صادر نشده نمی‌توانید کسی را محکوم کنید.  اظهرمن‌الشمس است که پول را به بازیکنان دادم. ضمن اینکه چرا دوباره چند سال بعد به این بازیکن پول دادید؟ من هم از این فیلم ها بلدم که باید پانچ می کردیم و … وقتی پول پرداخت نکردید چه پانچی؟ ادعا از بیخ غلط است. نشان دادم که می‌گوید یک میلیارد را برای 4 چک برداشتید. حساب های مالی اینطور نیست. بازیکنی که گفته گم کردم، باید از بانک مفقودی می گرفت و بعد به قوه قضائیه می‌رفت. صادقی به من گفت یادم نبوده شما چک را گرفتید. وقتی بابت چکی به کسی پول می‌دهید، باید پول را از آن بازیکن بگیرید بعد چک را پانچ کنید.

مدیرعامل اسبق استقلال تصریح کرد: شخصی که به عنوان مسئول خصوصی سازی آمد و سند 257 را نشان داد، گفت یک میلیارد را بابت 4 چک برداشته، وقتی برداشت نیست یعنی چک ها هم پاس نشده است. این واریز است. وقتی برنداشتم چطور چک را پاس کردم؟ پس معلوم است اشتباه کرده است. هواداران می گویند چرا نرفتی درحالیکه به من گفتند 300 میلیارد در حساب پول است.

وی در گفت‌وگو با برنامه ورزشگاه در خصوص اینکه با وجود واریز پول به حساب باشگاه، چرا طلب استراماچونی پرداخت نشد، اظهار داشت: باید مدیریت کنید. قربان زاده دائم می گفت ما 120 میلیارد پول داریم می‌دهیم. آن زمان حدود 60 میلیارد به استراماچونی بدهکار بودیم. یعنی 60 میلیارد دیگر داشتیم خرج کنیم. خیلی پول دادم. تا این پول را بگیرم یک ماه و اندی طول کشید. 120 میلیارد وقتی به ما رسید، 90 میلیارد در دو قسط 70 و 20 میلیاردی شد.

*مدیریت ایجاب می‌کرد جلوی اعتصاب بازیکنان را بگیرم

فتح الله زاده گفت: طلب استراماچونی هم 70 میلیارد شده بود. پولی که گرفتم در ماه آذر بود. 4 ماه فرصت داشتیم پول را بدهیم ولی در آن مقطع بازیکنان اعتصاب کردند. مدیریت ایجاب می‌کرد و قضاوت با مردم. تیم به تمرین و بازی نمی‌رفت. 4 ماه فرصت داشتیم برای پرداخت استراماچونی و نمی‌شد تیم را رها کنم. روزی که من آمدم کل تیم اعتصاب کرد گفتند بازی نمی‌کنیم. من از آن ها قول گرفتم و گفتم یک ماه دیگر پول می‌دهم. پول را گرفتیم، 70 میلیارد بود. باید بدهی را می‌دادیم ولی نمی‌دانستیم دلار افزایش پیدا می‌کند و بدهی هم بیشتر می‌شود. تشخیص من بود که به بازیکن پول بدهم. خود قربان زاده به من گفت پولی‌هایی که به حساب ها نیامده را باید سازمان ورزش بدهد.

* قربان زاده گفت وزارت ورزش تعهد 135 میلیاردی به استقلال را انجام نداده است

وی تصریح کرد: همه جمع شده بودند به ما پول ندهند. نه به خاطر شخص من، قربان زاده گفت پولی که در صورت های مالی شما نیست را وزارت ورزش تعهد کرده برگرداند که 135 میلیارد بود.  وقتی تیم را به فرابورس بردند باید بدهی‌های باشگاه صفر شود. وزیر تعهد کرده بود. یکی از موارد این بود که ما وثیقه ندادیم. این دروغ است. قربان‌زاده در همان برنامه اختصاصی که رفت و به کسی اجازه ندادند جواب بدهد، گفت بله وزارت ورزش تعهداتی داده و عمل نکرده است.  من گفتم یا این پول را می‌گیریم یا وام می‌گیریم. روی آن حساب کرده بودم. این پول ماست و باید به ما برگردانند. این بدهکاری وزارت ورزش است. تعهد کرده بود طلب هایی که مردم از باشگاه دارند و در صورت های مالی نیامده، پرداخت کند. اگر این را می‌دادند که من بدهی نداشتم.

* قربان زاده نتوانست مالکیت مشترک دو باشگاه را حل کند

فتح الله زاده گفت: چرا وقتی من رفتم، فردا این پول را دادند؟ به خاطر من نبوده، بحث آنجا بوده که قربان زاده به مسئولیت خودش عمل نکرده است. ماموریت اصلی او این بود که مالکیت مشترک دو باشگاه را حل کند. در غیر این صورت هر دو تیم حذف می شدند. نتوانست در موعد مقرر این کار را انجام بدهد. بنابراین پول را هم می‌دادیم یکی باید حذف می‌شد. الان هم مالکیت حل نشده است. اولیایی هم این را تایید کرد. گفت اگر مشترک بودند نمی‌توانستند به آسیا بروند. بنابراین استقلال را مظلوم گیر آوردند و تصمیم گرفتند حذف شود. پول را ندادند تا زمانش بگذرد.

* رئیس خصوصی سازی از من کینه گرفت

وی افزود: چرا قربان زاده با من مخالفت می کرد؟ من و پیشکسوتان و نخبه‌های ورزشی با خصوصی سازی این مدلی مشکل داریم و می‌گوییم غلط است. در یک مناظره به او ثابت کردم و این کینه شد. من و امیر عابدینی با هم کری می‌خوانیم اما ریشه هم را نمی زنیم. قربان زاده یک مصاحبه ساده را در دلش نگه داشت. متاسفانه برخی افراد به او اطلاعت غلط دادند.

* ساپینتو گفت اگر بازیکن اضافه کنیم شرایط تیم به هم می‌ریزد

مدیرعامل اسبق استقلال در مورد اینکه آیا ساپینتو به او گفته بود بازیکن نمی‌خواهم، اظهار داشت: چرا 400 هزار یورو را در شرایطی که نداشتیم داد م و مساله میلیچ و پین را حل کردم؟ ساپینتو به من گفت تیم الان راه افتاده، می‌ترسم بازیکن اضافه کنید و شرایط به هم بخورد. اگر ساپینتو تکذیب کرد من فایل صوتی را پخش می‌کنم. تا زمانیکه ما بودیم پنجره بسته نبود. پنجره فقط برای میلیچ و پین بسته بود. به هرحال ما باید پول را می‌دادیم. سند تعهد دولت می‌گوید خروج دولت از باشگاه داری و واگذاری شرکت‌های فرهنگی ورزشی در قالب پیمان مدیریت از طریق آگهی مزایده عمومی برای واگذاری بررسی شود. قربان زاده می‌گفت چه کسی می آید بخرد؟ اما اصلا بحث خرید نیست. می‌گوییم 4 سال بدهید به اهلش اگر خوب بود تمدید کنید. این حرف دولت است. او به زور رفت ما را خصوصی سازی کند. خصوصی سازی قربان زاده شکست خورده، قربان زاده قربانی خصوصی سازی شد و خصوصی سازی هم قربان زاده!

وی افزود: بیراه خرج کردند و پول را حرام کردند. به من 100 میلیارد ندادند. اگر به آسیا می‌رفتیم یکی باید حذف می شد چون ما بالاتر بودیم ما می‌رفتیم. پانچ کردند و ندادند که ما حذف بشویم! او ازکمپ حجازی می‌گوید. بر کسی پوشیده نیست که من زمین را از ارگان دیگری مجانی گرفتم، به نام باشگاه کردم و ساختم. مرغوبکار را هم من گرفتم اما برای دولت بود. آنجا را درست کردیم، الان شده دارایی ما، آن را 20 سال نگه داشتیم ولی در این یکسال خصوصی سازی شدیم زحمت ما را از بین برد. پولی که من برای مرغوبکار دادم یک ریال پول وام نگرفتم. همان وثیقه را آزاد کردم. گرویی را به خاطر وامی که مدیر قبلی گرفت گذاشتند. بابت 150 میلیاردی که مدیریت قبلی وام گرفته بود.

* مهدی پور اذیت می‌کرد و بازی نمی‌کرد!

فتح الله زاده در مورد صحبت‌های مدیر اماکن ورزشی استقلال پیرامون اختلاف با ساپینتو عنوان کرد: اصلا او را عددی حساب نمی‌کنم. حرف‌های او دروغ است. ممکن است شما مثل رادیوهای بیگانه 5 حرف راست بزنید و 3 حرف دروغ، اگر می‌خواستم مهدی پور را اخراج کنم گناه بود؟ تکلیف مدیریتی این بود. یازی نمی‌کرد و اذیت می‌کرد. می‌خواستم او را عوض کنم. او پسر خوبی است. بعدها رابطه ما خیلی عوض شد. او را تحریک کردند احتمالا از طرف همین آدمی که مصاحبه کرد. همین ها می خواستند ساپینتو را با من در بیندازید. من دروغ ندارم.

* هواداران از من خواستند ساپینتو را عوض کنم اما او را نگه داشتم!

وی در مورد اینکه گفته می‌شود قصد برکناری ساپینتو را داشته و حتی از توافق با فلیکس ماگات خبر داده بود، عنوان کرد: آیا ساپینتو را بیرون کردم؟ روزی که من آمدم خود هوادار می‌گفت او را عوض کن اما من او را نگه داشتم. 7-6 امتیاز عقب افتادیم .او آدم خوب و با دانشی بود اما اطرافیانش او را عصبانی می‌کردند. دیدم تیم در صدر است می‌گویند می خواهد او را کنار بگذارد. روزی که باشگاه را تحویل گرفتم پرسپولیس بالای ما بود. ما دوم بودیم. روزی که استعفا دادم استقلال بالای پرسپولیس بود. و باز هم دوم بودیم. یعنی جای ما عوض شد. ساپینتو را نگه داشتم. بهترین زمین را در اختیارش گذاشتم. همه می‌گویند زمین کمپ از ورزشگاه انقلاب بهتر بود. خودشان تمرین نکردند. دو زمین در اختیار ما بود. به مسئول هم می‌گفتم شما آب بدهید اما بچه ها نمی‌رفتند چون کمپ حجازی بهتر بود. پرواز چارتر، ناهار و… همه چیز مهیا بود.

فتح الله زاده گفت: 72 میلیارد پول دادم. پاداش هم دادم. یک عده شیطنت و ذهن ساپینتو را خراب کردند. او هم با من بود. به پرسپولیس نباخته بودیم، وقتی من رفتم 2 بازی به پرسپولیس را باختند. روزی که آمدم قربان زاده توهین کرد 140 هزار دلار شخصی گرفتی؟ نمی‌دانستم منظورش چیست؟ من این پول را برای باشگاه گرفتم. همان پول را دادیم که با 90 هزارتا محبی را از دست ندادیم. سندش را هم آوردم که در بانکی در بلژیک مصادره شد. صرافی هم  پول ما را برگرداند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا