علت حضور سلیمی و انوشیروانی در نقش مربی

نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: ما بنا به درخواست کادرفنی در پشت صحنه مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا بودیم و تقسیم وظایف انجام شد.

بهداد سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد علت حضور او و سجاد انوشیروانی در پشت صحنه مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا ۲۰۲۳ هند و هدایت نمایندگان ایران بیان کرد: با توجه به اینکه مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان در برخی اوزان همزمان با هم برگزار می‌شد، تعداد نمایندگان ما زیاد بود و کار بسیار سنگینی بود. به هر حال باید وزنه‌برداران آماده رقابت می‌شدند و از طرفی رقابت آنها در جدول هم به طور مداوم چک می‌شد از این رو بنا به درخواست کادرفنی، در پشت صحنه مسابقات برخی اوزان قرار گرفتیم و به کادر فنی کمک کردیم تا بتوانیم باری از روی دوششان برداریم. خدا را شکر در نهایت هم نتیجه خوب بود و به خاطر فشار و سنگینی کار، اشتباهی صورت نگرفت.

*چرا پانزوان کنار تخته مسابقات نبود؟

سلیمی در مورد دلیل اینکه هادی پانزوان سرمربی تیم ملی کمتر در کنار تخته مسابقات قرار می‌گرفت، گفت: آنجا تقسیم وظایف کرده بودیم و به این شکل بود که آقای پانزوان جدول را مدیریت می‌کرد و کار وزنه گرفتن را انجام می‌داد. ما هم وزنه برداران را گرم و آماده می‌کردیم که به روی تخته مسابقات بروند. هر کاری از دستمان بر می‌آمد انجام دادیم و خدا را شکر شرمنده نشدیم.

نایب رییس فدراسیون در مورد عملکرد تیم ملی وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان در قهرمانی آسیا تصریح کرد: اینکه کادرفنی چه انتظاری از ورزشکار داشته است را باید خودش راجع به آن صحبت کند. ما به عنوان کسانی که پشتیبانی مسابقات را انجام دادیم انتظار داشتیم که بچه‌ها حداکثر توان خود را بگذارند و خدا را شکر هم این اتفاق رخ داد.

علت حضور سلیمی و انوشیروانی در نقش مربی

*امکان گرفتن طلای بیشتر بود

قهرمان المپیک لندن در پاسخ به این پرسش که مدال طلا از ارزش بالایی برخوردار است و فکر می‌کند مدال طلا (۳مدال طلا) که مسابقات قهرمانی جوانان آسیا کسب شد کافی بود؟ و وزنه‌برداران امکان گرفتن مدال طلای بیشتری نداشتند؟ تاکید کرد: وزنه‌برداران ما می‌توانستند مدال طلای بیشتری بگیرند. دو نفر از از وزنه‌برداران پسر که شانس مدال طلا بودند، در یک ماه اخیر با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کردند. علیرضا اسفندیاری هم با وجود اینکه توانست قهرمان شود اما این اواخر درگیر بحث سربازی بود و همین مسئله باعث شد آمادگی بالای خود را کمی از دست بدهد و مدال طلای دوضرب را از دست داد. امکان گرفتن دو، سه طلای بیشتر بود اما در ورزش مصدومیت طبیعی است و این مصدومیت های جزئی باعث شد، دو، سه نفر از بچه‌ها با وجود داشتن توانایی، نتوانند مدال به دست بیاورند.

*عملکرد دختران وزنه‌بردار عالی بود

او در مورد عملکرد دختران وزنه‌بردار نوجوان و جوان در قهرمانی آسیا، تاکید کرد: عملکرد دختران وزنه‌بردار خیلی خوب بود و از جان و دل مایه گذاشتند. آنها مدال‌های بسیار عالی گرفتند. از میان ده نفری که اعزام کردیم، هشت نفر صاحب مدال شدند و تنها دو نفر بدون مدال برگشتند. این مسئله اتفاق تاریخی و مهمی است و نوید آینده خوبی را برای وزنه‌برداری ایران می‌دهد.

علت حضور سلیمی و انوشیروانی در نقش مربی

*برنامه فدراسیون برای حفظ پشتوانه‌ها

سلیمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه فدراسیون چه برنامه‌ای برای حفظ پشتوانه‌های وزنه برداری دارد؟ گفت: طبق رایزنی با کادرفنی تیم‌های ملی مردان و بانوان، دو، سه روز بعد از بازگشت به ایران اردوی تیم ملی بانوان آغاز می‌شود. تیم ملی بزرگسالان برای قهرمانی جهان آماده می‌شود و نفرات نوجوان و جوان را هم که می‌دانیم در آینده می‌توانند به تیم وزنه‌برداری بانوان ما کمک کنند، در این اردو حضور خواهند داشت. یک هفته دیگر هم اردوی تیم ملی جوانان پسر برای قهرمانی جهان مکزیک آغاز می‌شود . این اردو به طور مستمر ادامه دارد تا وزنه برداران بتوانند رکوردهای بهتری را ثبت کنند و در قهرمانی جهان مکزیک نتایج خوبی بگیرند.

علت حضور سلیمی و انوشیروانی در نقش مربی

*علت اعزام نفرات کمتر در جوانان

او در مورد اینکه امکان اعزام تعداد نفرات بیشتری در تیم جوانان وجود داشت یا خیر؟ گفت: اگر کسی در نوجوانان، جوانان و در بانوان بوده که می‌توانست در سطح آسیا وزنه‌های خوبی بزند به ما معرفی کنند. ما تلاش کردیم با برگزاری اردوهای مستمر  رده‌های سنی را بسازیم و این کار ادامه خواهد داشت و تلاش می کنیم نفرات را بیشتری را در پایه داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:

پسران وزنه‌بردار طلاها را درو کردند/ رئیس و نایب‌رئیس در نقش مربی!

قهرمانی فوق سنگین ایران در جوانان آسیا/کسب ۱۰ مدال در روز پایانی مسابقات

شاهکار دختران نوجوان و جوان وزنه‌برداری با ۵ طلای آسیا

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا