صعود شهرداری گرگان به جام باشگاه‌های بسکتبال آسیا

تیم بسکتبال شهرداری گرگان، با شکست نماینده کویت به جام باشگاه‌های آسیا صعود کرد.

به گزارش ایسنا، از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (شنبه – ۱۲ خرداد ۱۴۰۳)، دیدار رده‌بندی مسابقات سوپر لیگ بسکتبال غرب آسیا برگزار شد که در پایان، تیم شهرداری گرگان با پیروزی مقابل تیم کویت کلاب، عنوان سومی این رقابت‌ها را کسب کرده و به جام باشگاه‌های آسیا راه یافت. 

نماینده بسکتبال ایران که با باخت مقابل الریاضی لبنان پا به دیدار رده‌بندی گذاشته بود، موفق شد با نتیجه ۹۲ – ۷۶ حریف قدرتمند خود را شکست داد تا به عنوان نخستین تیم از غرب آسیا، سهمیه حضور در جام باشگاه‌های آسیا را به دست‌ آورد.

شاگردان مصطفی هاشمی پس از آنکه کوارتر نخست را ۲۳-۲۴ واگذار کردند، کوارترهای دوم، سوم و چهارم را به ترتیب با نتایج ۲۷-۱۶، ۲۲-۱۸ و ۲۰-۱۸ بردند تا در مجموع با ۱۶ امتیاز اختلاف پیروز این دیدار حساس شوند.

در پایان این دیدار، سالار منجی سنتر ملی‌پوش شهرداری گرگان با کسب ۲۵ امتیاز،‌ ۱۲ ریباند، یک پاس گل، یک توپ ربایی و یک بلاک، تاثیرگذاری ۳۳ را به ثبت رسانده وب هترین بازیکن زمین شد.

سالار منجی

شهرداری گرگان چگونه به جام باشگاه‌های آسیا صعود کرد؟

طبق قانون مسابقات سوپر لیگ بسکتبال غرب آسیا،‌ دو تیم راه یافته به فینال این رقابت‌ها می‌توانستند سهمیه حضور در جام باشگاه‌های آسیا را به دست آوردند اما با توجه به اینکه هر دو تیم فینالیست از لبنان هستند و یک کشور نمی‌تواند دو نماینده در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا داشته باشد، تیم پیروز در دیدار رده‌بندی به همراه برنده بازی فینال، به مسابقات جام باشگاه‌های آسیا صعود می‌کنند.

بازی فینال سوپر لیگ بسکتبال غرب آسیا،‌ از ساعت ۱۸:۳۰ میان تیم‌های الریاضی لبنان و ساجس لبنان برگزار خواهد شد و هر تیمی که بتواند به پیروزی دست یابد، به همراه شهرداری گرگان از ایران، در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کند.

الریاضی لبنان با شکست دادن شهرداری گرگان و ساجس لبنان با شکست دادن کویت کلاب، به فینال مسابقات سوپر لیگ بسکتبال غرب آسیا صعود کرده‌اند و اکنون یکی از آنها، نماینده لبنان در جام باشگاه‌های آسیا خواهد بود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا