رهبری‌فرد: پرسپولیس نیاز به آرامش دارد تا به قهرمانی نزدیک شود


پیشکسوت پرسپولیس معتقد است پرسپولیس در حال حاضر از نظر بازیکن بد نیست و آرزوی تمام تیم‌های لیگ برتری است که دارای چنین بازیکنانی باشند. این تیم هر زمان از نظر روحی ـ روانی آماده و خود را از حواشی و بحران خارج می‌کند نتایجش راضی‌کننده می‌شود.

بهروز رهبری‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از عملکرد تیم پرسپولیس برابر سپاهان اظهار کرد: باید قبول کنیم که از فوتبال دنیا خیلی عقب هستیم در بازی سپاهان و پرسپولیس نیز که این همه دنبال بازی جذاب و زیبایی بودیم و حساسیت زیادی داشت اصلا شاهد بازی جذابی نبودیم و هر دو تیم یک بازی معمولی به نمایش گذاشتند.

وی گفت: در این دیدار پرسپولیس اصلا موقعیت نداشت و در نیمه دوم هیچ مهاجمی از این تیم ندیدیم. با وجود این که هر دو تیم از بازیکنان خوبی برخوردارند اما بازی کسل کننده و نمایش خوبی را از دو تیم شاهد نبودیم.

این پیشکسوت پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که پرسپولیس در بخش تهاجمی بازی قابل دفاعی نداشت به نظر شما برد سپاهان عادلانه بود یا خیر؟ افزود: سپاهان در ضربه ایستگاهی توانست به ۳ امتیاز این دیدار دست پیدا کند و مستحق این گل نبود، به عنوان تماشاگر از این دیدار لذت نبردم و جذابیت زیادی برای من نداشت. هر چند از پرسپولیس انتظار زیادی داشتم و معتقدم بازی خوبی ارائه نداد.

رهبری‌فرد ادامه داد: وقتی در بازی پرسپولیس و استقلال تاجیکستان بهترین بازیکن زمین دروازه‌بان می‌شود یعنی بد کار کرده که دروازه‌بان عنوان بهترین بازیکن زمین را به خود نسبت می‌دهد. در بازی روز گذشته نیز اگر بیرانوند نبود قطعا پرسپولیس گل‌های بیشتری از سپاهان می‌خورد. واقعا نمی‌دانم چه مشکلی برای پرسپولیس به وجود آمده که در ۴ بازی اخیر خود بی‌انگیزه و بی روح و بدون گل بازی‌ها را سپری می‌کند. آن طور که یحیی گل‌محمدی در کنفرانس خبری اعلام کرد که عملکرد ضعیف پرسپولیس در نقل و انتقالات سبب افت این تیم شده است باید بگویم که این گونه مسائل حاشیه‌ای به پرسپولیس کمک نمی‌کند، بازیکنانی که در پرسپولیس بازی می‌کنند آرزوی تمام تیم‌های لیگ برتر است که دارای چنین بازیکنانی باشند.

این پیشکسوت پرسپولیس تصریح کرد: آل کثیر، رامین رضاییان و … که امروز برای سپاهان گل می‌زنند همه بازیکنان پیشین پرسپولیس هستند که کادر فنی آنها را از دست داد و حالا ادعا می‌کنند که بازیکن نداریم. پرسپولیس می‌تواند دوباره شروع خوبی داشته باشد به شرط این که حاشیه‌ها را جمع کند، این تیم جزو مدعیان اول قهرمانی است و بهترین بازیکنان را برای قهرمانی در لیگ دارد.

رهبری‌فرد همچنین گفت: یکی از نقاط ضعف پرسپولیس این است که دفاع چپ و راست خوب ندارد و از یک مهاجم شش دانگ و تمام کننده برخوردار نیست، به طوری که باید حداکثر ۲۰ موقعیت ایجاد کند تا یک گل را به ثمر برساند. پرسپولیس در بخش تهاجمی وحشتناک مشکل دارد در غیر این صورت چرا نباید برابر سپاهان یک موقعیت گل ایجاد نمی‌کرد.

وی تصریح کرد: با احترام خاصی که به سپاهان قائل هستم اما معتقدم مستحق این برد نبود. البته سپاهان یکی از تیم‌های مدعی قهرمانی است اما سپاهانی که برابر پرسپولیس بازی کرد با خریدهایی که انجام داده سپاهان همیشگی نبود و در هجوم دست و پا شکسته بود. در حقیقت در ذهن کادر فنی نتیجه‌ی این دیدار تساوی بود و برنامه خاصی برای برد نداشتند.

این پیشکسوت پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که مشکل اصلی پرسپولیس چیست؟ خاطرنشان کرد: پرسپولیس حال حاضر از نظر بازیکن بد نیست و آرزوی تمام تیم‌های لیگ برتری است که دارای چنین بازیکنانی باشند این تیم هر زمان از نظر روحی و روانی آماده و خود را از حواشی و بحران خارج می‌کند نتایجش راضی کننده می‌شود. بنابراین از کادر فنی خواهش می‌کنم که دنبال حواشی نباشند و اجازه دهند که بازیکنان و هواداران علیه تیم مقابل کری بخوانند. ورود مدیریت و کادر فنی به مسائل حاشیه‌ای قشنگ نیست. پرسپولیس برای موفقیت نیاز به مهاجم تراز اول و تمام کننده دارد و با مهاجمان فعلی نه در آسیا بلکه در لیگ نیز نمی‌تواند عملکرد موفقی داشته باشد.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که با حرف گل‌محمدی مبنی بر اینکه عملکرد ضعیف در نقل و انتقالات باعث این افت شده است، موافق است یا خیر؟ گفت: بی‌تاثیر نیست. وقتی کادر فنی از بازیکنان خوبی برخوردار باشد در هر دیدار سعی می‌کند به یک روش بازی کند. به عنوان مثال نعمتی یک مدافع وسط است اما از او در دفاع چپ کلاسیک استفاده می‌شود. در دفاع راست نیز همین مشکل وجود دارد. متاسفانه تیم ناقص بسته شده به طوری که ۶ هافبک دفاعی داریم اما در دفاع چپ و راست چون ۲ بازیکن وجود دارد وقتی بازیکنی مصدوم می‌شود گل‌محمدی نمی‌داند چه کسی را جایگزین بازیکن مصدوم کند. واقعا من نمی‌دانم پرسپولیس اول فصل چه کار می‌کرد که نتوانست چند بازیکن خوب جذب کند. کادر فنی و مدیریت باید شفاف سازی کنند که با از دست دادن چند بازیکن خوب مانند آل‌کثیر و عبدی چرا بازیکن خوب خریداری نکردند و پول این بازیکنان را چرا صرف هزینه‌ خرید مهاجم بی‌کیفیت کرده‌اند.

رهبری فرد در پاسخ به این سوال که پرسپولیس می‌تواند امتیازهای از دست رفته را جبران کند و دوباره در کورس قهرمانی قرار بگیرد؟ اظهار کرد: پرسپولیس سال گذشته نیز ۵ امتیاز از استقلال عقب بود اما جبران کرد و قهرمان شد. اگر از همین الان شروع کند، بازیکنان را از نظر روحی و روانی بازسازی کند و از مسائل حاشیه‌ای دور شود دوباره می‌تواند قهرمان شود.

او در پایان در خصوص نبیل باهویی نیز گفت: او بازیکن بی‌کیفیتی است. اگر کیفیت داشت جزو بازیکنان اصلی پرسپولیس بود در حالی که گل‌محمدی خود به صراحت اعلام کرد که او بازیکنی که من می‌خواستم نبود و مورد تایید من نیست و باشگاه‌ او را آورده است. پرسپولیس اگر می‌خواست پولی هزینه نکند ابتدا از بازیکنان امید استفاده می‌کرد و بعد با پولی که داشت یک مهاجم خوب جذب می‌کرد. باید درویش و کادر فنی در این زمینه با هم نشستی داشته باشند که این بازیکن از چه طریقی وارد پرسپولیس شده است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا