دورتموند در صورت باخت در فینال پاداش بیش‌تری خواهد داشت!

بورسیا دورتموند در صورت باخت در فینال لیگ قهرمانان اروپا درآمد بیش‌تری به جیب خواهد زد.

به گزارش ایسنا، تیم ادین ترزیچ در حال حاضر در رده پنجم بوندس لیگا قرار دارد و بازیکنان کلیدی مانند جود بلینگام و ارلینگ هالند را در فصول اخیر از دست داده و کمتر کسی تصور می‌کرد به دیدار نهایی راه یابد. تیم آلمانی با شکست پاری سن ژرمن به دیدار نهایی لیگ قهرمانان راه یافت.

اما دورتموند به رهبری متس هوملس مدافع میانی کهنه کار، در کنار بازیکنانی مانند یولیان برانت، نیکلاس فولکروگ و جیدون سانچو حالا به دنبال قهرمانی در لیگ قهرمانان است. در طرف دیگر رئال یک بازگشت به یاد ماندنی داشت و بایرن مونیخ را شکست داد.

بلینگام، ستاره پیشین دورتموند در مقابل باشگاه سابقش در ومبلی صف آرایی خواهد کرد و اگر این بازیکن ۲۰ سال به رئال برای بالا بردن پانزدهمین جام اروپایی کمک کند، دورتموند تسلی بسیار کوچکی خواهد داشت.

بازنده فینال لیگ قهرمانان این فصل ۱۲.۹ میلیون پوند (۱۴.۷ میلیون یورو) به دست خواهد آورد، در حالی که برنده ۱۷.۲ میلیون پوند(۲۰ میلیون یورو) پاداش به جیب خواهد زد.

طبق گزارش روزنامه آلمانی Rhur Nachrichten، یکی از بندهای قرارداد بلینگام قهرمانی در لیگ قهرمانان است که رئال مادرید را مجبور به پرداخت ۵ میلیون یورو اضافی (۴.۳ میلیون پوند) می کند و اگر بلینگام همانطور که انتظار می‌رود در تیم منتخب فصل لیگ قهرمانان اروپا قرار بگیرد، تیم آلمانی مبلغ ۲ میلیون یورو (۱.۷ میلیون پوند) دیگر دریافت خواهد کرد.

در نتیجه، دورتموند برای باخت در فینال حدود ۲۲.۵ میلیون یورو (یعنی ۱۴.۷ میلیون یورو برای بازنده + بندهای قرارداد بلینگام) درآمد خواهد داشت ولی اگر قهرمان شود ۲۰ میلیون یورو کسب خواهد کرد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا