جوکوویچ بزرگ است و شاید بزرگترین!


جلاد مدودف در سه ست- بیست و چهارمین گرانداسلم

آفتاب‌‌نیوز :

ستاره صرب با این پیروزی با رکورد مارگارت کورت که او هم ۲۴ جایزه بزرگ را برده بود، برابری می‌کند. این همچنین چهارمین قهرمانی جوکوویچ در ۱۰ فینال فلاشینگ مدوز بود.

جوکوویچ امسال با پیروزی در مسابقات اوپن استرالیا، فرانسه و ایالات متحده، تنها ویمبلدون را به رقیب جوانش کارلوس آلکاراز باخت.

علیرغم نشان دادن علائم خستگی، قهرمان چهار دوره اوپن آمریکا کاری را انجام داد که همیشه تحت فشار به نظر می‌رسید – او راهی برای پیروزی پیدا کرد. مردی که روز دوشنبه به شماره ۱ رده بندی ATP Pepperstone باز خواهد گشت، ست دوم ۱۰۴ دقیقه‌ای طاقت فرسا را در شرایطی برنده شد که ضربات سنگین حریفش دانیل مدودف بار‌ها وی را تا آستانه شکست برد.

*رتبه بندی بیشترین عناوین “گرند اسلم”:

نواک جوکوویچ ۲۴

مارگارت کورت ۲۴

سرنا ویلیامز ۲۳

رافائل نادال ۲۲

استفی گراف ۲۲

راجر فدرر ۲۰،

*دو ماه پیش، جوکوویچ در فینال ویمبلدون در پنج ست شکست دلخراشی را از کارلوس آلکاراز متحمل شد، ولی قهرمان ۲۳ گرنداسلم پس از بازگشت به میادین در سینسیناتی با حملاتی شدید به این باخت پاسخ داد. او از آن زمان تاکنون در تمام ۱۲ مسابقه خود پیروز شده است.

جوکوویچ که در حال حاضر دارای دو قهرمانی بیشتر از رافائل نادال و چهار عنوان بیشتر از راجر فدرر بازنشسته است، تلاش می‌کند رتبه ۱ پایان سال ATP را برای هشتمین سال متوالی حفظ کند.

برای اولین ست فینال به نظر می‌رسید جوکوویچ کنترل را در اختیار دارد. اما زمانی که مدودف شروع به پاسخ دادن به ضربات او با فورهند‌های مهارنشدنی‌اش کرد، نوله شروع به خسته شدن کرد. جوکوویچ برای فرار از دردسر به سرویس و والی تکیه کرد – و در ست دوم تمام ۱۱ اقدام خود را برد. در امتیاز ۶-۵، قهرمان ۲۰۲۱ یک ست پوینت به دست آورد، اما برنده نبود تا کار به ست سوم و پیروزی قاطع حریفش بکشد.

آخرین باری که این دو در فلاشینگ مدوز با هم ملاقات کردند، جوکوویچ تلاش می‌کرد تا به اولین مردی از زمان راد لیور در سال ۱۹۶۹ تبدیل شود که هر چهار عنوان اصلی را در یک فصل به دست می‌آورد. در آن موقعیت، او نتوانست بهترین تنیس خود را بازی کند و مدودف در ست‌های مستقیم پیروز شد.

دو سال بعد جوکوویچ فرم بسیار بهتری را به نمایش گذاشت. او بخصوص در سرویس زدن‌ها و در پاسخ به سرو‌های سنگین حریف با جست و خیز همیشگی موفق نشان داد و بار‌ها جریان بازی را بر خلاف میل مدودف در دست گرفت و در نهایت هم شادی او در محلی که خانواده‌اش نشسته بودند با متیو مک کوناهی بازیگر مشهور بدل به عکس اصلی قهرمانی امسال شد.

او تی‌شرت کوبی برایانت بسکتبالیست فقید را هم بر تن کرد (نوله به کوبی ادای احترام می‌کند. ۲۴ تای بزرگ روی پیراهن) که نشان داد کاملا از قهرمانی مطمئن بوده است. چیزی که نیویورک هم برای این ورزشکار نابغه و استثنایی می‌خواست. او GOAT تنیس است!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا