جزئیات پرونده محرومیت سنگین حسن کامرانی‌فر/ پای چند صد هزار یورو وسط است/ چه کسانی از این معامله سود بردند؟


آفتاب‌‌نیوز :

تیم ملی ایران پیش از جام جهانی برای برگزاری اردوی آماده سازی راهی اتریش شد و در آنجا دو بازی دوستانه با سنگال و اروگوئه برگزار کرد.

عقد قرارداد برای آن اردو از همان زمان محل تردیدهای بسیاری بود به طوری که مدتی پیش در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال پرونده‌ای در این رابطه و نحوه انعقاد قرارداد و امضای اسناد توسط دبیرکل وقت فدراسیون فوتبال باز شد. در نهایت تسنیم خبر داد کمیته اخلاق با بررسی پرونده در حکمی در مورخه 17 تیر ماه سال جاری، حسن کامرانی‌فر را به‌مدت 3 سال از هرگونه فعالیت در فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی محروم کرد.

کامرانی‌فر: به خاطر دو مسابقه با اروگوئه و سنگال سه سال محروم شده‌ام

حسن کامرانی‌فر با تایید محرومیت خود گفت: بنا به چیزی که در حکم آمده، بنده به خاطر عقد قرارداد برگزار دو مسابقه بزرگ با تیم‌های اروگوئه و سنگال سه سال محروم شده‌ام.

در مورد آن اردوی تدارکاتی و اتفاقات رخ داده خبرنگار اعتمادآنلاین به اطلاعات جالبی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد ابعاد این پرونده بسیار بزرگ‌تر است و احتمالا به زودی دامن افراد دیگری را خواهد گرفت.

پای چه کسانی در قرارداد چند صد هزار یورویی گیر است؟

قرارداد مذکور در زمان سرپرستی میرشاد ماجدی به امضا رسید و در زمان ریاست مهدی تاج عملیاتی شد. طبق اطلاعات به دست آمده رقم قرارداد چند صد هزار یورو بوده است. امضای این قرارداد توسط حسن کامرانی‌فر در شرایطی است که طبق قانون دبیرکل فدراسیون فوتبال فقط تعهدات مالی تا سقف 150 میلیون تومان را می‌تواند شخصا امضا کند و برای ارقام بالاتر یا باید از رئیس یا سرپرست اجازه داشته باشد یا مصوبه هیئت رئیسه را بگیرد. پس در این مورد هم میرشاد ماجدی هم اعضای هیئت رئیسه در جریان امضای قرارداد بوده‌اند.

کامرانی‌فر در جریان عزل عزیزی خادم با زیرپا گذاشتن مفاد اساسنامه و همراهی با نهادهای خارج از ورزش نقش چرخ‌دنده را برای به بیراهه کشاندن فوتبال بازی کرد و بعد از آن در زمان انتخابات هشت شهریور باز برخلاف اساسنامه تلاش کرد در ساعت یک بامداد روز انتخاباتی که مشخص بود میرشاد ماجدی در آن شکست می‌خورد انتخابات را لغو کند! البته او چند ماه پیش با شکایت رئیس عزل شده فدراسیون فوتبال به اتهام خیانت در امانت و زیرپا گذاشتن اساسنامه فدراسیون فوتبال روبرو و به دادگاه کشیده شد.

طبق اطلاعات به دست آمده در اردوی اتریش دو، سه نفر از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال به اضافه دبیر فدراسیون یعنی نبی حضور داشتند و گویا به نوعی پایشان در این پرونده گیر است.

پای قوه قضائیه و سازمان بازرسی هم به موضوع باز شده؟

یکی از ابهامات دیگر پرونده مربوط می‌شود به ابهام در نوع بستن قرارداد، نوع برگزاری فراخوان، ارتباط با ایجنت‌ها، مکانیسم انتخاب شرکت طرف قرارداد و اینکه چه کسانی منتفع شدند. همین مسائل باعث ورود کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال شده است و حتی طبق شنیده‌ها پای قوه قضائیه و سازمان بازرسی را هم به موضوع باز کرده. همین مسائل یک سوال اساسی را نیز به وجود می‌آورد: این درست که قرارداد در زمان سرپرستی میرشاد ماجدی به امضا رسیده بود اما چرا مهدی تاج حاضر به اجرای آن شد؟

این در حالی است که فدراسیون همین حالا بابت آن 20 هزار دلاری که اعضای هیئت رئیسه بابت حضور تیم ملی در جام جهانی پاداش گرفتند و ابهام در مساله حواله ماشین‌ها با واکنش منفی افکار عمومی روبروست. حالا مطرح شدن یک پرونده کلان چند ده میلیاردی آن هم در شرایط اقتصادی مملکت که می‌تواند قربانیان زیادی داشته باشد اندک اعتبار باقی مانده فدراسیون را هم زیر سوال می‌برد. 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا