برگزاری اختتامیه چهارمین المپیاد استعدادهای برتر کشور


مراسم اختتامیه چهارمین المپیاد استعدادهای برتر کشور با حضور ورزشکاران برتر و مسئولان ارشد وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مراسم اختتامیه چهارمین المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور با حضور کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان، معاونان وزارت ورزش، استاندار تهران و ورزشکاران رشته‌های مختلف از استان‌های سراسر کشور در محل هتل المپیک تهران برگزار شد.

سید محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه برگزاری المپیاد استعدادهای برتر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، عنوان کرد: دولت به صورت جدی به مقوله استعدادیابی توجه دارد و به منظور توسعه ورزش قهرمانی به این موضوع به صورت ویژه نگاه می‌کند.

وی ادامه داد: برگزاری این مسابقات در تابستان از اهمیت بسیار بالایی برخودار بود که خوشبختانه این اتفاق محقق شد و وزارت ورزش و جوانان به همراه وزارت آموزش و پرورش دو بال برگزاری این مسابقات هستند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه با استناد به اعلام فدراسیون‌های ورزشی اکثر قهرمانان ورزش کشور افرادی هستند که در المپیادهای ورزشی و استعدادیابی شرکت داشته‌اند، خاطرنشان کرد: نیازمند توجه ویژه به برگزاری مداوم المپیادهای ورزشی هستیم و ورزش قهرمانی نیازمند شناسایی و پرورش استعدادها از سنین پایین است.

کیانی زاده، مدیرکل دفتر توسعه آموزش های پایه و استعداد یابی ورزش قهرمانی و حرفه با اشاره به اینکه ۸۳۹۹ ورزشکار در چهارمین المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور شرکت کردند، گفت: بیش از ۲۰۰۰ نفر مربی و سرپرست و ۳۰۰۰ نفر از داوران و کادر فنی در این دوره از مسابقات حضور داشتند، همچنین ۱۲۰ مربی استعدادیاب در مسابقات حضور داشتند و امیدواریم شاهد نتایج خوب این استعدادیابی‌ها باشیم.

وی افزود: در مجموع ۹۴۶ مدال طلا در این مسابقات توزیع شد و به ترتیب استان‌های تهران، فارس و آذربایجان شرقی مقام‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات را کسب کردند و امیدوار هستیم این مسابقات در نهایت به کسب مدال‌های رنگارنگ در مسابقات بین‌المللی منجر شود.

جوادی، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران نیز با اشاره به اینکه ورزش کشور هیچ وقت انقدر مستعد جهش و رشد نبوده است، گفت: هر چند کیومرث هاشمی از امروز تا پایان دولت سیزدهم دو سال فرصت دارد اما به خوبی می‌توان شرایط مطلوبی را رقم زد و باید بدانیم که آینده ورزش کشور در گرو برنامه‌ریزی صحیح برای ورزش پایه است.

پاکدل، رییس فدراسیون هندبال نیز با بیان اینکه المپیاد استعدادهای برتر راه میانبر برای رسیدن به قله‌های المپیک در آینده است، تاکید کرد: بعضا استان‌های محروم به دلیل مشکلات مالی نمی‌توانستند در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کنند اما امروز شاهد حضور ورزشکاران در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور هستیم.

وی ادامه داد: در بحث شناسایی استعدادها شرایط خوبی وجود دارد اما در حوزه نگهداشت با چالش مواجه و علاوه بر این نیازمند تجهیز پایگاه‌های ورزشی هستیم.

گفتنی است در پایان مراسم اختتامیه چهارمین المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور با اهدای جواز از نفرات برتر، تقدیر شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا