بازیکن خارجی؟سقف نمی‌گذارد/ باید به کارت اعتباریمان نگاه کنیم


ایسنا/اصفهان سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: باور دارم کیفیت بالایی در بازیکنان ایرانی داریم. بازیکنی که صرفا خارجی است نمی‌توان گفت بی‌نظیر است. از سوی دیگر فدراسیون فوتبال محدودیت‌هایی در بودجه برای ما ایجاد می‌کند که آوردن بازیکن خارجی باکیفیت امکان‌پذیر نیست.

ژوزه مورایس با تایید مذاکره خود با بالوتلی در خصوص جذب بازیکن خارجی برای سپاهاندر فاصله کمتر از دو روز مانده تا شروع لیگ برتر، اظهار کرد: بازیکنان باکیفیتی می‌شناسم و با ماریو بالوتلی صحبت کردم، اما مبلغ او مبلغی نیست که بتوانیم پرداخت کنیم، مخصوصا در حال حاضر و با توجه به قوانین قراردادی. حتی نمی‌دانم هواداری بتواند بازیکن برای تیم بخرد یا نه؟ این داخل بودجه است یا نه؟ اگر قرار است کسی از بیرون بازیکن بخرد، پس چرا برای بودجه محدودیت می‌گذاریم.پس رقابت منصفانه نیست.

وی افزود: می‌گویند هواداری می‌خواهد یک بازیکن برای تیم بخرد. نمی‌دانم شاید این هم یک راه‌حل باشد!تیمی ۴ هوادار داشته باشد که بتواند بنزما و راموس را بیاورد. آن وقت فدراسیون چطور می‌تواند آن را حل کند؟

سرمربی سپاهان خاطر نشان کرد: بازیکنان را می‌شناسم، اما محدودیت پرداختی داریم. به هزینه تیم‌های عربستانی نگاه کنید. واقعا دلم می‌خواست بازیکن خارجی هم بیاورم. حتی هواداران درباره گومیس گفتند.من مربی گومیس بوده‌ام، اما آمدن او کار ساده‌ای نیست.

او ادامه داد: اول او نمی‌خواست و دوم مبلغی می‌خواهد که ما از پسش برنمی‌آییم. باید باهوش کار کنیم ببینیم کار اعتباریمان چطور کار می‌کند.

می‌توانیم با بازیکنان ایرانی قهرمان باشگاه‌های آسیا شویم

مورایس تاکید کرد: باور دارم کیفیت بالایی در بازیکنان ایرانی داریم. می‌توانستم ریسک کنم و حتی با بازیکنان ایران قهرمان آسیا شویم. بازیکنان خارجی هم کمبودها و اشتباهاتی دارند. لیگ ما لیگ قوی‌ای است. بنزما در لیگ عربستان پنالتی خراب کرد. البته بازیکنانی هست که بتوانیم از آن‌ها استفاده کنیم ولی صرفا چون خارجی است نمی‌توان گفت بی‌نظیر است. از سوی دیگر فدراسیون فوتبال محدودیت‌هایی در بودجه برای ما ایجاد می‌کند که نمی‌دانم چه می‌خواهیم. لیگ بهتر می‌خواهیم یا نه؟ این‌ها برای آوردن بازیکن خارجی باکیفیت امکان‌پذیر نیست.

مهرداد محمدی خوب است، اما به تنهایی تصمیم نمی‌گیرم

مورایس در خصوص عدم جذب مهرداد محمدی توضیح داد: بازی او را دیده‌ام و بازیکن خوبی به نظر می‌آید، اما من به تنهایی کار نمی‌کنم. گروهی داریم و از آن‌ها می‌خواهم در مواردی که من نمی‌دانم آن‌ها کمک کنند. او فصل قبل در این لیگ نبود و از رادار من خارج بود. نظر کلی آوردن سریع او نبود.

او ادامه داد: مشتاقم که همه چیز را بدانم اما هیچ گاه به تنهایی تصمیم نمی‌گیرم. این تیم من به تنهایی نیست و مسئولیت حرف آخر با من است. تصمیمات من بر اساس اطلاعاتی است که دارم ک افرادی در کنار من کمک می‌کنند. 

دوری دو ماهه نورافکن

او همچنین درباره وضعیت امید نورافکن، تصریح کرد: من هم نگران او هستم. بازیکن خوبی است که تیم به او نیاز دارد. مشکلی در زانو داشت و باید برای جراحی کوچک می‌رفت. فکر می‌کنم حدود دو ماهی از تیم دور باشد.

مورایس با اشاره به تقویت خط دفاع تیمش، ادامه داد: نه تنها دفاع، بلکه ما باید همه چیز را ارتقا دهیم. پارسال رکورد کمترین گل دریافتی را زدیم و یعنی از لحاظ تدافعیخوب کار کردیم. ما تیم دفاعی نیستیم اما باید به آن توجه کنیم. البته بازیکنان باکیفیتی در دفاع داریم و می‌توان آن را ارتقا داد.

آرزو می‌کنم لیگ عادلانه باشد 

ژوزه مورایس با اشاره به لیگ پیش رو، یادآور شد: آرزو می‌کنم‌ لیگ عادلانه پیش رود. نمی‌گویم نبود، اما همه باید پیشرفت کنیم تا مردم بیشتر اعتماد کنند. همه مردم عاشق فوتبال هستند پس باید آن را زیبا ارائه دهیم.

سرمربی سپاهان با بیان لزوم ارتقا برای پیشرفت، تصریح کرد: من واقعا می‌خواهم به همه کمک کنند تا چیزی که می‌خواهند به دست آورند. بازیکنانم می‌خواهند یک فوتبال خوب بازی کنند. باشگاه سطح اول را می‌خواهد و هوادار نیز بهترین نتیجه را می‌خواهد. برای قهرمانی باید خیلی چیزها را ارتقا دهیم. باور دارم امسال کیفیت قهرمانی داریم، اما نمی‌توانم حدس بزنم چه اتفاقی خواهد افتاد که قول بدهم. 

او تاکید کرد: هر روز کار می‌کنیم ‌که این رویا را به حقیقت برسانیم. خدا هم می‌گوید اگر باور داشته باشی، رخ خواهد داد. البته برای این باور باید دعا کنیم و طبق آن کار و رفتار کنیم. باید کار کنیم و با احترام به رقبا در یک بازی منصفانه و عادلانه برای رویایمان تلاش کنیم.این چیزی است برای قهرمانی لازم داریم. 

فدراسیون به تیم‌ها اهمیت دهد

سرمربی سپاهان در پاسخ به اینکه آیا حضور سپاهانی‌ها در رقابت‌ها جام جهانی تاثیری در نتایج این تیم داشت نیز افزود: نه فکر نمی‌کنم. تمام تیم‌ها بازیکنان درگیر داشتند. من بسیار خوشحالم که توانستم خدمتی به کشور بکنم و بازیکنانی را در تیم ملی داشته باشیم. نمی‌توانم توجیهی کنم و این حضور در جام جهانی باعث افتخار هر بازیکنی است. اگر ۱۰ بازیکنم هم به تیم ملی می‌رفتند باعث غرور و شادی من بود. هر بازیکن نماینده‌ای از فوتبال و کشور است و من به آن احترام می‌گذارم.

مورایس اضافه کرد: لیگ و فدراسیون ایران باید به تیم‌ها اهمیت دهند تا منصفانه به رقابت‌های لیگ برگردند و زمان داشته باشند. این تنها راه برای داشتن یک لیگ منصفانه است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا