افشاگری رومانو/ چرا مسی آمریکا را به لیگ سعودی ترجیح داد؟

لیونل مسی، ستاره اسبق باشگاه بارسلونا و تیم ملی آرژانتین با انتخاب باشگاه اینترمیامی آمریکا که دیوید بکام، ستاره اسبق تیم ملی انگلیس یکی از مالکان است، جهان فوتبال را شگفت‌زده کرد و علاوه بر این، بزرگ‌ترین قرارداد تاریخ لیگ آمریکا را رقم زد.

این انتخاب در حالی صورت گرفت که چندین ستاره بزرگ دنیای فوتبال از جمله کریستیانو رونالدو پرتغالی، کریم بنزما فرانسوی و نیمار برزیلی با امضای قرارداد با تیم‌های عربستانی راهی لیگ حرفه‌ای سعودی شده بودند.

در آن برهه به نظر می‌رسید که رکورددار فتح توپ طلای جهان نیز به یکی از بازیکنان لیگ عربستان تبدیل شود. با این حال، مرد آرژانتینی راه دیگری را در پیش گرفت.

حالا پس از گذشت کمتر از یک سال، فابریتزیو رومانو، خبرنگار مطرح ایتالیایی که به انتشار اخبار موثق درباره بازار نقل و انتقالات خارجی شناخته می‌شود، در پادکست ARLS از دلیل انتخاب مسی پرده برداشت و گفت: مسی مدت‌ها قبل از ابراز علاقه سعودی‌ها، برنامه کوچ به اینترمیامی را ریخته بود.

وی افزود: البته تصور نمی‌کنم که مسائل مالی در میان باشد. بلکه دلایل خانوادگی و البته نزدیک بودن به دیوید بکام دلیل تصمیم مسی بود. علاوه بر این، او با اینترمیامی این فرصت را داشت تا تیم را با دوستان صمیمی‌اش همچون سرخیو بوسکتس و جردی آلبا بسازد.

خبرنگار ایتالیایی ادامه داد: او این فرصت را داشت تا چیزی را بسازد که شاید در عربستان هرگز فرصت آن را پیدا نمی‌کرد. دلایل مختلفی وجود دارد، اما او مدت‌ها قبل برای رفتن به اینترمیامی نقشه کشیده بود. البته نمی‌گویم که انتقال نزدیک و قطعی بود بلکه همچنان یک احتمال محسوب می‌شد.

با حرف‌های رومانو، می‌توان به این نتیجه رسید که انتخاب مسی اشتباه نبود، چون مرد آرژانتینی فراتر از آنچه لیگ حرفه‌ای سعودی به آن دست یافته، به محبوبیت رسیده است. محبوبیتی که به نظر می‌رسد در مقایسه با دستاورد رونالدو، به مرابت قابل تامل‌تر باشد. مرد پرتغالی اوایل سال ۲۰۲۳ به النصر پیوست، اما باوجود دست‌وپا کردن اسم و رسم برای لیگ عربستان، از کانون توجه دور شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا