۳۰۰ میلیارد تومان برای ایمن سازی گود برج میلاد و احداث پارکینگ با ظرفیت ۴۰۰ خودرو


معاون فنی عمرانی شهرداری تهران از ایمن سازی گود برج میلاد و احداث پارکینگ با ظرفیت ۴۰۰ خودرو با اعتباری معادل ۳۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش ایسنا، هادی حق بین در مراسم ایمن سازی گود برج میلاد و مقاوم سازی شش پل سواره رو در قالب هشتاد و دومین پویش امید و افتخار در جمع خبرنگاران، گفت: امروز پس از ۱۶ ماه تلاش شبانه روزی همکاران‌مان یکی از طرح‌های مهم مدیریت شهری به نتیجه رسید. قطعا یکی از ماموریت‌های مهم ما حفظ سرمایه‌های شهر است که مجموعه برج میلاد نیز یکی از با ارزش‌ترین سرمایه‌های شهر قلمداد می‌شود. لذا با اقدامی جهادی ارکان پروژه تشکیل و امروز نیز عملیات ایمن سازی گود برج میلاد به اتمام رسید.

وی افزود: گود برج میلاد یکی از بزرگترین گودهای شهر با ۴.۳ هکتار با عمق ۲۶ متر است که با سازه مجاور شمالی و شرقی با حدود ۱۹ هزار متر مکعب پایدار سازی آن انجام شده است. بی تردید نگاه ما این بود که منابعی که برای این پروژه در نظر می‌گیریم در آینده پروژه نیز قابلیت استفاده داشته باشد و سازه موجود به عنوان مجموعه‌ای پشتیبان و پارکینگ در آینده مورد استفاده قرار گیرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه حدود ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه ایمن سازی این گود شده است، افزود: در حال بررسی طرح نهایی در کمیسیون ماده ۵ هستیم که امیدواریم تا پایان سال نهایی شود و با مشارکت بخش خصوصی برنامه ریزی برای اجرای فاز تکمیلی پروژه انجام شود.

وی در خصوص اجرای پروژه‌های بزرگ در سطح شهر تهران به حوزه بزرگراهی اشاره کرد و افزود: کندروهای شمالی و جنوبی بزرگراه آزادگان به طول چهار کیلومتر در حال اجرا است که امسال به اتمام می‌رسد. همچنین احداث ۱۷ تقاطع نیز در دستور کار قرار دارد.

وی تأکید کرد: در بخش مدیریت آب‌های سطحی دو پروژه در حوضه آبریز غرب تهران در حال اجرا است و ظرف سه ماه آینده نیز پارکینگ مینابی در منطقه ۱۵ با ظرفیت ۴۵۰ خودرو به بهره برداری می‌رسد. یکی دیگر از پروژه‌های بزرگ، پروژه اتصال نواب به تندگویان است که معارضین تأسیساتی جدی داشت؛ اما بخش قابل توجهی از آنها حل و فصل شده و این پروژه در سه فاز تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

حق بین ادامه داد: پروژه بزرگراه یادگار امام در شاخه غربی نیز معارضین نهادی آنها حل و فصل شده و بخش‌های جزئی از اعیانات تحویل نشده که آنها نیز در شرف تحویل است. همچنین در تقاطع میدان فتح یکی از پل‌های چپگرد به شمال در حال احداث است که ظرف ماه‌های آینده به بهره برداری می‌رسد. تونل شهید متوسلیان نیز در سال جاری آغاز خواهد شد. مطالعات در حال انجام است و پیمانکار به محض تحویل زمین می‌تواند کار را آغاز کند. سعی ما این است که امسال پروژه وارد ابعاد اجرایی شود.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در خصوص ظرفیت پارکینگ احداث شده در گود برج میلاد نیز گفت: این پارکینگ ظرفیت ۴۰۰ خودرو را دارد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا