کلاهبرداری با نرم افزار «رسیدساز جعلی» در گرگان/ متهم دستگیر شد


آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ “علی تجری” عصر چهارشنبه ۲۲ شهریور در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به کلانتری مبنی بر اینکه که شخصی جوان جهت خرید مراجعه و پس از خرید با گوشی خود اقدام به واریز وجه کرده که بعد مشخص شد رسید جعلی و واریزی انجام نشده و مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: ماموران کلانتری ۱۲ اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و پس از تحقیقات گسترده و همه جانبه متهم را شناسایی و با هماهنگی قضائی کلاهبردار را در یک عملیات پلیسی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گرگان خاطرنشان کرد: متهم پس ازدستگیری به جرم خود اقرار کرده و معترف شد پس از جلب اعتماد فروشندگان و وارد کردن شماره کارت اعلامی در یک نرم افزار همراه بانک اصلی، مشخصات شاکی را به دست می‌آوردم و با ورود به اپلیکیشن رسیدساز جعلی و وارد کردن اطلاعات وی یک رسید جعلی واریز به فروشندگان ارائه می‌کردم.

این مسئول انتظامی تصریح کرد: متهم دستگیر شده در تحقیقات به عمل آمده و در مواجهه با ادله و مستندات پلیس و با پیگیری انجام شده متهم به مبالغی بالغ بر یک میلیارد ریال کلاهبرداری و به سه فقره سرقت موبایل اعتراف و پرونده ای در این خصوص تشکیل و جهت رسیدگی تحویل مراجع قضائی شد.

تجری در پایان با اشاره به اینکه تحقیقات برای شناسایی سایر مال‌باختگان همچنان ادامه دارد به کلیه شهروندان توصیه کرد: لازم است افراد در زمان معامله ابتدا با بررسی حساب بانکی خود از واریز پول به حساب خود اطمینان حاصل کرده و سپس کالا را تحویل خریدار دهند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی در اسرع وقت مراتب را از طریق تماس ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا