کدام استان‌ها امروز و فردا بارانی هستند؟


آفتاب‌‌نیوز :

صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز در برخی نقاط واقع در اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی و غربی، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: جمعه در برخی مناطق واقع در شمال غرب و استان‌های ساحلی دریای خزر، شنبه در برخی مناطق شمال شرق و استان‌های ساحلی دریای خزر، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود که بارش در خراسان شمالی و گلستان شدت بیشتری دارد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، یکشنبه در برخی مناطق شمال شرق و سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از جنوب، بارش پراکنده رخ می‌دهد.

ضیاییان با بیان اینکه دوشنبه در برخی مناطق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود، افزود: طی چهار روز آینده در نوار شرقی کشور، به ویژه منطقه زابل، در بعضی ساعات وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد.

وی توضیح داد: همچنین امروز و فردا در برخی مناطق جنوب شرق، جنوب غرب و شنبه و یکشنبه در برخی مناطق استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز، در بعضی ساعات وزش باد به نسبت شدید تا شدید و خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود. شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش محسوس دما و در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، جمعه شمال خلیج فارس و شنبه و یکشنبه دریای خزر و خلیج فارس مواج است.

ضیاییان در پایان سخنان خود درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا جمعه (۳ شهریورماه) صاف و در بعضی ساعات افزایش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۴ شهریورماه) صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعات افزایش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا