×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Saturday, 9 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 6 خبر
چه دعاوی مربوط به وکیل خانواده است؟

دعاوی حقوقی انواع متفاوتی دارند که یکی از آن‌ها دعاوی خانوادگی هستند و مبتنی با قانون دادرسی مدنی به آن‌ها رسیدگی می‌شود و جز دعاوی وکیل خانواده محسوب می شود و افراد می تواند با کمک یک وکیل خانواده پرونده خود را پیگیری کنند. وکیل خوب خانواده فردی است که به خوبی توانایی رسیدگی به دعاوی خانوادگی را دارد و با استفاده از علم و دانش خود به جمع‌آوری ادله لازم برای دفاع از پرونده می‌پردازد. دعاوی خانوادگی همان دعاوی و مشکلات مربوط به کانون خانواده هستند این دعاوی در دادگاه‌های خانواده مطرح می‌شوند. اعضای یک خانواده در ارتباط با یکدیگر ممکن است به مشکلاتی بربخورند که رابطه آن‌ها را تحت‌تأثیر قرار دهند از این رو لازم است در مرحله آخر وقتی که خودشان قادر به حل‌کردن مسئله نیستند با یک مشاور و وکیل خانوادگی آن را در میان بگذارند. انواع دعاوی خانوادگی که می‌تواند کانون یک خانواده را تحت‌تأثیر قرار دهد عبارت‌اند از خسارات مربوط به نامزدی و مشکلات نتشی از دوران نامزدی، ازدواج موقت و ازدواج دائم، انحلال عقد ازدواج، شروط ضمن عقد، استرداد جهیزیه، مطالبه مهریه و نفقه، تمکین و نشوز، طلاق و رجوع به طلاق و بذل مدت و انقضای آن، ولایت قهری و قیومیت، حضانت و سلب حضانت فرزندان، سرپرستی کودکان بی‌سرپرست، اهدای جنین و رحم اجاره‌ای و دیگر موارد مشابه مربوط به اعضای خانواده حتی انحصاروراثت و تغییر جنسیت. دادگاه خانواده تنها صلاحیت رسیدگی به دعاوی خانوادگی را به عهده دارد و در این دادگاه پس از دریافت پرونده با کمک یک وکیل زوایای پنهان آن پرونده بر قاضی روشن می‌شود و نتیجه آن با اثبات حق به اتمام می‌رسد.

وکیل خانواده به چه کسی گفته می‌شود؟

وکیل خانواده فردی است که مسئولیت رسیدگی به پرنده‌های مربوط به دعاوی خانوادگی را به عهده دارد از این رو او را وکیل پایه یک دادگستری می‌دانند که در زمینه قوانین و مقررات مربوط به امور خانوادگی فعالیت می‌کند. چنین فردی با تکیه بر تخصص و تجربه‌ای که دارد به خوبی می‌تواند از شواهد و مدارک موجود در پرونده استفاده کرده و مستندسازی کند. سپس تمامی مستندات جمع‌آوری شده را در راستای تنظیم لایحه دفاعیه استفاده کند. یک وکیل خانواده موظف است در مرحله اول به مشاوره حقوقی به موکلان خود بپردازد سپس نیاز است با استفاده از شواهد موجود بر پرونده آن را تحلیل کرده و به نتیجه احتمالی از آن دست یابد. وکیل خانواده فردی است که با توجه به پرونده‌های خانوادگی و آسیب‌های روانی برخاسته از آن علاوه بر یک مشاور حقوقی خوب باید یک شخصیت شناس و روان‌شناس خوب نیز باشد. او پس از اینکه به مشاوره آن‌ها جهت صلح و سازش پرداخت در صورتی که پرونده و رسیدگی به آن قطعی بود باید با استفاده از دفاعیات موکل خود و شواهد و مستندات موجود بر اثبات حق به دنبال تنظیم لایحه‌ای قوی جهت دفاع از او باشد ضمن اینکه خودش باقدرت کلام و فن بیانی که دارد باید به طور مسئولانه در تمامی جلسات دادگاه از موکل خویش در اثبات عدالت دفاع کند.

 

 

یک وکیل باتجربه خانواده چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک وکیل باتجربه و سابقه‌دار در رسیدگی به دعاوی حقوقی خانوادگی فردی مسئولیت‌پذیر و متعهد به وظیفه است و به طور مرتب در تمامی جلسات دادگاه شرکت می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های وکیل باتجربه این است که او باقدرت کلام و فن بیان و اعتباری که در دادگاه‌های خانوادگی در محضر قاضی دارد در کرسی وکالت می‌نشیند. از جمله مزیت‌های ارتباط و قرارداد با وکیل باتجربه در تهران این است که او با درایت و تسلط و اعتماد به نفسی که ناشی از تجربیات قبلی خودش است می‌تواند با استفاده از موارد مشابه قبلی شما را راهنمایی کرده و تمامی مراحل جریان پیشرفت پرونده را به شما نشان دهد همچنین به خوبی شما را در دفاع از خود راهنمایی کند. ارتباط با یک وکیل باتجربه ضمن اینکه به شما در تسریع روند جریان پرونده کمک می‌کند باعث بالارفتن احتمال پیروزی آن پرونده نیز خواهد شد.

چرا برای پیگیری پرونده به بهترین وکیل خانواده نیاز داریم؟

مهم‌ترین عنصر هر جامعه‌ای خانواده است از این رو هنگام ایجاد مشکل و دعاوی خانوادگی ارتباط با بهترین وکیل خانوادگی ارزش بالایی دارد. بهترین وکیل خانواده فردی است که با توجه تخصص و تجربه خود به خوبی می‌تواند از موکلانش دفاع کند. از جمله بیشترین پرونده‌های دعاوی خانوادگی مربوط به طلاق و مطالبه مهریه و نفقه، حضانت و سلب حضانت فرزندان و انحصاروراثت است. از این رو در حفظ کانون خانواده و برای پایداری پایه‌های معنوی یک جامعه ارتباط با بهترین وکیل خانواده از اهمیت و ضرورت بالایی برخوردار است. لازم است ذکر کنیم که یک وکیل متخصص به خوبی با استفاده از قدرت کلام و تأثیرگذاری خود می‌تواند قاضی و حتی طرف دیگر پرونده را در صورت لزوم قانع کند. چنین وکیلی با توجه به تجربه و تخصص خود فردی متعهد به‌تمامی موازین کاری است و با رازداری و صداقت به صورت مرتب به دفاع از موکل خود می‌پردازد.

 

 

استخدام وکیل خانواده خانم در تهران

وکیل خانواده خانم در تهران فردی است بعد از گرفتن پروانه وکالت به دفاع از موکل خود می‌پردازد. وی در حوزه تخصصی امور و دعاوی خانوادگی مطالعه و تحقیق می‌کند و با علمی بروز در کرسی وکالت می‌نشیند. استخدام وکیل خانم در پرونده‌های طلاق خصوصاً از سمت موکلان خانم به دلیل ارتباط‌گرفتن با آن‌هاست. از مزیت‌های انتخاب وکیل خانم در تهران این است که آنها نکته‌سنج‌تر و ریزبینانه به بررسی پرونده‌های خانوادگی از جمله طلاق می‌پردازند که چنین مسئله‌ای به جنسیت و حس ششم آن‌ها برمی‌گردد. قابل‌توجه است که خانم‌ها به عنوان بنیادی‌ترین عضو از هر خانواده‌ای، نقش مهمی را در جامعه ایفا می‌کنند. از این رو با توجه به نقش آن‌ها در خانواده می‌توان دریافت که وکیل خانم در تهران بهتر و تأثیرگذارتر می‌تواند به بررسی یک پرونده خانوادگی خصوصاً طلاق بپردازد. اهمیت استخدام وکلای خانم در رسیدی به پرونده‌های خانوادگی از این لحاظ است که آن‌ها با تجربه‌ای که در زندگی مشترک و جامعه اطرافشان دارند به خوبی می‌توانند نقش مشاور حقوقی و حتی یک روان‌شناس را برای موکلان خود ایفا کنند.

تماس با وکیل متخصص

نحوه ارتباط‌گرفتن با یک وکیل متخصص دعاوی خانوادگی یکی از حیاتی‌ترین موضوعات در حوزه مشکلات حقوقی و وکالت است. به این منظور برای ارتباط با یک وکیل راه‌های ارتباطی گوناگونی وجود دارد. یکی از بهترین راه‌های ارتباطی با یک وکیل متخصص خانواده می‌توان اشاره کرد به شماره تماس وی و ارتباط تلفنی جهت بررسی پرونده، مشاوره حقوقی و انعقاد قرارداد وکالت. در این روش از طریق شماره وکیل متخصص اقدام به تماس تلفنی با وکیل می‌کنید که این روش مانع از اتلاف وقت و انرژی جهت قرار‌های حضوری می‌شود. شماره وکیل متخصص جهت ارتباط تلفنی و مشاوره حقوقی: ۰۹۱۹۲۳۲۹۷۸۷

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.