پایان سفر یک روزه محسنی اژه‌ای به قطر

رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، دقایقی پیش، پس از سفر یک روزه به قطر وارد فرودگاه مهرآباد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، دقایقی پیش، پس از سفر یک روزه به قطر وارد فرودگاه مهرآباد شد و طی مصاحبه‌ای ضمن اشاره به اهداف و دستاوردهای سفر به قطر، اظهار کرد: در جریان سفر کوتاهی که به قطر داشتیم ضمن دیدار با مقامات قطری از جمله امیر این کشور و رئیس شورای عالی قضایی آن، یادداشت تفاهمی در باب همکاری‌های قضایی فیمابین در ۱۱ بند و موافقتنامه‌ای ۱۴ ماده‌ای در باب معاضدت حقوقی متقابل امور کیفری منعقد کردیم و تاکید داریم که این تفاهمات و توافقات هر چه سریعتر جنبه عملی و اجرایی پیدا کنند.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: در خلال دیدار با مقامات قطری، در مقوله «حقوق بشر» و ضرورت نیل به سازوکاری واحد در این عرصه و بویژه مقوله فلسطین و غزه، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رئیس دستگاه قضا بیان داشت: در جریان سفر به قطر و دیدار با مقامات قضایی این کشور، درخصوص تبادل تجربیات و اطلاعات در حوزه هوشمندسازی فرآیندهای قضایی و حوزه فضای مجازی و سایبری نیز گفت‌وگوهای خوبی صورت گرفت و ما آمادگی خود را برای انتقال این اطلاعات و تجربیات اعلام داشتیم و طرف قطری نیز از این موضوع استقبال کرد. 

رئیس عدلیه تصریح کرد: درخصوص ایرانیان محبوس در قطر و تسهیل شرایط برای خانواده‌های آنان و همچنین بهره‌مندی آنها از ارفاقات قانونی متناسب با ضوابط نیز گفتگوهای مطلوبی صورت گرفت و طرف قطری در این زمنیه قول مساعد داد.

قاضی‌القضات با اشاره به نشست خود با ایرانیان مقیم قطر گفت: مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی ایرانیان ساکن قطر را پیگیری و رفع خواهیم کرد و مسائل مرتبط با سایر شوؤن آنان را نیز که مستقیماً به قوه قضاییه مربوط نمی‌شود، به بخش‌های ذیربط در داخل منتقل خواهیم کرد و در راستای رفع آنها اقدامات مقتضی را با دستگاه‌های مسئول ترتیب خواهیم داد. 

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرد: طرف قطری از توسعه مناسبات میان تهران و دوحه طی حدود سه سال اخیر در دوران رئیس‌جمهور فقید آیت‌الله رئیسی، راضی و خرسند بود و بر استمرار این روند تاکید داشت؛ بر همین اساس امیدواریم که بتوانیم مناسبات خود را با کلیه‌ی کشورهای دوست و همسایه در راستای منافع مشترک و منافع منطقه‌ای توسعه و گسترش دهیم.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا