وزیر آموزش و پرورش: به دنبال کاهش تنوع مدارس در کشور هستیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلنا: وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر این مدارس متنوع با عجله درست شده اند، به همان اندازه که تعجیل در ایجاد آن‌ها نادرست بود، حالا از میان برداشتن آن‌ها با عجله نیز کار اشتباهی است. کاهش تنوع مدارس نیاز به حوصله دارد، باید متمرکز شویم و به بهترین شکل ممکن تعداد انواع مدارس را کاهش دهیم.

«رضامراد صحرایی» وزیر آموزش و پرورش در مورد مدیریت و ساماندهی صدور مجوز برای مدارس غیردولتی بیان کرد: صدور مجوز مدارس غیردولتی قانون دارد و ما در چهارچوب قانون و حمایت از تاسیس مدارس و مراکز غیردولتی عمل می‌کنیم. 

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اینکه صدور مجوزهای مدارس غیردولتی وارد سامانه‌ای شود و به شکلی کار را پیش ببریم که نسبت به گذشته هم وضعیت شفاف‌تر شود، هم پیگیری‌ها راحت‌تر باشد و هم افراد بتوانند به اطلاعات بهتر دسترسی داشته باشد، در دستور کار قرار دارد و ما این موضوع را دنبال می‌کنیم و در سامانه صدور مجوزها ورود پیدا کرده‌ایم و ساماندهی خوبی هم صورت می‌گیرد. 

صحرایی در مورد برنامه‌ریزی برای کاهش تنوع مدارس در کشور نیز اظهار کرد: به طور قطعی دنبال این هستیم که تنوع مدارس در کشور کاهش پیدا کند. 

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: این کار البته زمان لازم دارد به این دلیل که ابتدا باید دلیل ایجاد مدرسه را تحلیل کنیم سپس دلیلی که برتری بر دلیل ایجاد مدارس مختلف داشته باشد، را ایجاد کنیم. 

عضو کابینه دولت سیزدهم اظهار کرد: در واقع در این مسیر باید دو کار انجام دهیم؛ من تاکید دارم که رسیدن به هدف کاهش تنوع مدارس در کشور اقدامی عجله‌ای نیست چرا که کارها با عجله خوب پیش نمی‌رود. 

صحرایی در آخر گفت: اگر این مدارس متنوع با عجله درست شده‌اند، به همان اندازه که تعجیل در ایجاد آن‌ها نادرست بود، حالا از میان برداشتن آن‌ها با عجله نیز کار اشتباهی است. کاهش تنوع مدارس نیاز به حوصله دارد، باید متمرکز شویم و به بهترین شکل ممکن تعداد انواع مدارس را کاهش دهیم، اما به طور کلی در اینکه باید از تنوع مدارس کاسته شود شکی نیست و حرف بسیار درستی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا