واریز وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی تا پایان هفته


ایسنا/گلستان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور از واریز وام ۲۰ میلیون تومانی برای ۴۰ هزار نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی تا هفته آینده خبر داد.

میرهاشم موسوی، امروز ۴ شهریور به مناسبت هفته دولت به همراه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با هدف نظارت میدانی بر وضعیت ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی به بیمه‌شدگان استان گلستان به این استان سفر کرده و از بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) گنبدکاووس و نیز شعبه تأمین اجتماعی این شهر بازدید و برای توسعه خدمات بیمه‌ای و درمانی در این منطقه دستورات لازم را صادر کرد.

وی در حاشیه بازدید از بیمارستان تأمین اجتماعی گنبدکاووس در جمع خبرنگاران از واریز وام بیست میلیون تومانی بازنشستگان تأمین اجتماعی تا هفته آینده خبر داد و اظهار کرد: بر اساس قرعه کشی انجام شده تا پایان هفته آینده برای ۴۰ هزار نفر، وام واریز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور همچنین از اجرای ۱۳۳ طرح درمانی در سراسر کشور در حوزه تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: این طرح‌ها یا افتتاح شده و یا در مرحله کلنگ زنی و اجرا قرار دارد.

وی با اشاره به اضافه شدن ۵۰ تخت به بیمارستان تأمین اجتماعی گنبدکاووس افزود: اقامتگاه همراهان این بیمارستان با هزینه‌ای بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال راه‌اندازی شده است.

موسوی با تأکید اینکه توسعه خدمات بخش درمان مستقیم را که درمان رایگان تأمین اجتماعی برای بیمه‌شدگان است، در صدر برنامه‌هایمان قرار داده‌ایم، گفت: بیش از هفت پروژه درمانی نیمه کاره در استان گلستان در دست اجرا است که کار ساخت و توسعه این مراکز درمانی به زودی آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور با بیان اینکه امسال برای ساخت و توسعه مراکز درمانی تأمین‌ اجتماعی، بالغ بر ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع ریالی پیش‌بینی کرده‌ایم، افزود: این عدد در قبل از آغاز این دولت، حدود ۴ هزار میلیارد تومان بود و بر این اساس می‌توان گفت اعتبار اختصاص‌یافته به ساخت و توسعه مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی در این دولت، بیش از دو برابر رشد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از مصوبات در استان گلستان مربوط به مصوبات سفر قبلی رئیس جمهور به این استان است که در مرحله بهره‌برداری قرار گرفته است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا