هشدار هواشناسی نسبت به رگبار و رعد و برق و آبگرفتگی معابر تهران


آفتاب‌‌نیوز :

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح نارنجی از تقویت سامانه بارشی و جریانات همرفتی، تشکیل و رشد ابرهای همرفتی، رگبار متوسط تا شدید، باران، رعدو برق، وزش باد شدید گاهی خیلی شدید، تند باد موقت در مناطق مستعد، احتمال بارش تگرگ و احتمال رخداد صاعقه از دوشنبه تا صبح چهارشنبه(۱۶ تا ۱۸ مرداد) در دامنه و ارتفاعات استان تهران خبر داد. 

در اثر این مخاطره جوی لغزندگی معابر و جاده‌های کوهستانی و احتمال ریزش سنگ، آب گرفتگی بعضی معابر، جاری شدن روان آب، بالا آمدن موقت سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها، امکان خسارت به سازه‌های موقت، احتمال آسیب به درختان و باغات و محصولات کشاورزی، احتمال خسارت به گلخانه‌ها و تاسیسات کشاورزی، احتمال مه و کاهش دید، احتمال صدمه و خسارت به دلیل رعد و برق و صاعقه پیش‌بینی می‌شود. 

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش آسیب‌ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی، عدم اسکان و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و بستر مسیل‌ها، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی کوهستانی و بستر مسیل‌ها، پاکسازی کانال‌ها و لایروبی آبروها، اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات ناشی از سیلاب و بارش احتمالی تگرگ، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی و صعود به قله‌ها و خودداری از استقرار در ارتفاعات به دلیل خطر سقوط و برخورد صاعقه همچنین آمادگی دستگاه‌های امداد رسان را توصیه می‌کند. 

در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود. 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا