هشدار سفارت ایران در عمان به شهروندان ایرانی: مراقب کلاهبرداری باشید / افرادی با وعده ارائه خدمات مختلف به ایرانیان مبالغ هنگفتی را از متقاضیان دریافت میکنند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سفارت ایران در عمان در هشداری اطلاع داد که مراقب کلاهبردارانی که با وعده ارائه خدمات مبالغ هنگفتی را از متقاضیان دریافت می‌نمایند، باشند.
 
سفارت جمهوری اسلامی ایران در عمان در اطلاعیه درباره کلاهبرداری افرادی سودجو با وعده ارائه خدمات به ایرانیان نوشت: اخیرا مشاهده شده است افرادی با وعده ارائه خدمات مختلف به ایرانیان از جمله اخذ روادید (ویزا) از سفارت برخی کشورها، انجام امور مهاجرت، اقامت، کاریابی، فعالیت اقتصادی، خرید ملک و …، مبالغ هنگفتی را از متقاضیان دریافت می‌نمایند.
 
در این اطلاعیه همچنین آمده است: این افراد که عمدتا فاقد مجوز برای چنین فعالیت‌هایی بوده و مؤسسات یا دفاتر ثبت شده رسمی ندارند، بعضا خود را در ارتباط با ارگان‌های دولتی در جمهوری اسلامی ایران یا سلطنت عمان از جمله این سفارت، معرفی می‌کنند!
 
سفارت ایران تاکید کرد: به منظور جلوگیری از تبعات و ضرر و زیان ناشی از کلاهبرداری و سوءاستفاده‌ی این افراد، به هموطنان عزیز تأکید و توصیه می‌شود: 
 
1) قبل از هر گونه اقدام، شناخت و اطلاعات کافی در رابطه با چنین افرادی بدست بیاورند و‌ کاملا هوشیار باشند و فریب وعده‌ها و ادعاهای غیرواقعی و نادرست آنها را نخورند.
 
2) مشاوره‌های لازم را از این سفارت و یا سایر ارگان‌های رسمی و‌ ذیربط در داخل کشورمان دریافت کنند.
 
3) چنانچه با چنین اشخاص سودجو مواجه شده‌اند، مراتب را به این سفارت اعلام نمایند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا