هزینه فوق برنامه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی جدید ۴۰ درصد شهریه می‌شود

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: از سال تحصیلی جدید، فوق برنامه مدارس غیردولتی ۴۰ درصد شهریه است و شهریه بر اساس آیتم‌هایی که با سازمان‌های نظارتی هماهنگ کردیم، تعیین می‌شود.

احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با اشاره به اینکه خانواده‌ها می‌توانند در سامانه مشارکت‌ها اسامی مدارسی که شهریه بالاتر دریافت می‌کنند را به ما اعلام کنند، اظهار کرد: ۲۲۵۳ پرونده تخلف شهریه از طریق سامانه مشارکت‌ها به ما منعکس شده است که تمام آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

وی بیان کرد: ۱۳۶ مورد تخلف شهریه از طریق سامانه سازمان بازرسی، ۲۴ مورد از طریق سامانه سامد و ۶۷ مورد گزارش حضوری برای ما ارسال شد که تمام آن‌ها را بررسی و پاسخ دادیم.

محمودزاده مطرح کرد: در گذشته بازدارندگی در موضوع تخلفات شهریه کمرنگ بود و عمدتا توبیخ، تذکر و تعطیلی مدارس را داشتیم که تعطیلی مدرسه به خاطر شهریه سختگیراته بود و دو مورد دیگر نیز تأثیرگذار نبود.

وی با اشاره به اینکه در بازنگری قانون و آیین نامه جدید دو بند آوردیم، گفت: براین اساس از سال تحصیلی جدید، فوق برنامه مدارس غیردولتی ۴۰ درصد شهریه است و شهریه بر اساس آیتم‌هایی که با سازمان‌های نظارتی هماهنگ کردیم، تعیین می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا