هدف‌گذاری دشمنان برای ناامن کردن مراسم اربعین/ در هیچ‌جای دنیا نظیر کنگره اربعین نداریم


جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا از هدف گذاری دشمنان برای ناامن کردن مراسم اربعین خبرداد و گفت: در اربعین چالش‌های زیادی داشتیم و داریم که البته هر چه که جلوتر می‌رویم کار بهتر می‌شود.

به گزارش ایسنا، سردار محمد شرفی در مراسم تجلیل از همکاران موثر در اربعین حسینی ۱۴۰۲ که عصر امروز در پادگان امام حسین(ع) معاونت فاوا برگزار شد، گفت: حوزه فاوا حوزه نخبگی ماست و با سایر حوزه‌ها تفاوت دارد چون علاوه بر حوزه فنی؛ نخبگی فکری و علمی هم بر این جمع حاکم است، این برای ما افتخار است که امروز در بین شما عزیزان هستم.

وی با بیان اینکه اربعین سرور و سالار شهیدان برای هدف خاصی در نظام جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت، گفت:‌هدف این بود که یک تمدن نوین اسلامی ایجاد کند و این تمدن بتواند در تمامی نظامات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دنیا تاثیرگذار باشد. آن چیزی هم که مقام معظم رهبری هدف گذاری کرد همان رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی است و الان ما می‌بینیم که یک کنگره عظیم انسانی در این منطقه شکل گرفته است که در هیچ جای دنیا نظیر آن نیست.

شرفی افزود: در این کنگره، شیعیان تازه دارند یکدیگر را پیدا می‌کنند و در کنار هم قرار می‌گیرند، از یکدیگر الگو می‌گیرند و به همین واسطه پشتیبان همدیگر می‌شوند و سازوکارهای تمدن شیعی-اسلامی به حول قوه الهی و به برکت رهنمودهای مقام معظم رهبری شکل می‌گیرد.

هدف‌گذاری دشمنان برای ناامن کردن اربعین

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا از هدف گذاری دشمنان برای ناامن کردن مراسم اربعین نیز خبرداد و گفت: در اربعین چالش‌های زیادی داشتیم و داریم، البته هر چه که جلوتر می‌رویم کار بهتر می‌شود، امسال بیش از چهار میلیون زائر و عاشق امام حسین(ع) از سراسر کشور از مرزها عبور و با سلامت و در امنیت کامل به کشور برگشتند که این توفیق با لطف الهی و سرور و سالار شهیدان و اخلاص عمل و هوشمندی همکاران حاصل شد. با توجه به فصل تابستان و ایام مسافرت های داخلی هموطنان استفاده از حمل و نقل عمومی برای زائران از دغدغه‌های ما برای مراسم اربعین امسال بود که با هوشمندی و تدبیری که انجام شد ۸۰ درصد زائران از وسیله نقلیه شخصی استفاده کردند و تنها ۲۰ درصد از آنها با ناوگان حمل ونقل عمومی اعزام شدند.

شرفی اضافه کرد: رفت و آمد خودروهای شخصی زائران در مرزها نگرانی‌هایی از جمله کنترل ترافیک، پارکینگ و عدم گنجایش پارکینگ ها را به دنبال داشت که بعضاً بسیاری از خودروهای زائران در معابر شهرهای مرزی پارک بودند و با درایت و تلاش پلیس بدون اینکه آسیبی به خودروها وارد شود، آنان با آسایش کامل به شهرهای مبدأ خود برگشتند.

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا گفت: مسائل مربوط به تغذیه و اسکان زائران هم از دیگر نگرانی‌های ما بود که این هم با برنامه‌ریزی و اطلاع رسانی به موقع، اعزام زائران را امسال زودتر و زمان آن را افزایش دادیم و بدین ترتیب زائران از اول ماه صفر به مراسم اربعین اعزام شدند و در این راستا مردم هم همراهی کردند و موکب‌ها هم زودتر مستقر و نسبت به سال های قبل خدمات بهتری ارائه شد.

براساس اعلام پایگاه خبری پلیس، شرفی با اشاره به انتظارات مقام معظم رهبری از متولیان برگزاری مراسم اربعین و تسهیل سفر برای زائران گفت: توصیه مقام معظم رهبری این بود که اربعین آسان، کم هزینه، با تکریم و در امنیت کامل برگزار شود؛ ما هم در این راستا و با استفاده از فناوری، خلاقیت، تلاش و برنامه ریزی اقداماتی را انجام دادیم که مورد رضایت مردم و رهبر انقلاب اسلامی بود و رهبری نیز بابت ارائه خدمات در اربعین از نیروی انتظامی تشکر کردند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای تسهیل سفر و آماده‌کردن زیرساخت‌های لازم برای زائران، گفت: امسال انباشتگی زائران در پشت گیت‌های مرزی را نداشتیم و با ایجاد یک فناوری و سامانه واحد در پایانه‌های مرزی که همزمان اطلاعات زائران را در اختیار پلیس ایران و پلیس عراق قرار می‌داد توانستیم زمان انتظار در خروج و ورود زائران را بسیار کاهش دهیم که این اقدام موجب رضایت و خوشحالی مسئولان و وزیر کشور عراق شد و این هم افتخار دیگری برای پلیس کشورمان بود. خلاقیت و نبوغ عزیزان ما در معاونت فاوا موجب کاهش هزینه‌ها و تسهیل سفر زائران شد .

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا