مسافران پولدار تایتانیک در نخستین شب سفر خود چه غذایی خوردند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بورونیوز: شاید تصویر شام خوردن در رستوران درجه یک تایتانیک را همگی با بازی لئوناردو دیکاپریو و کیت وینسلت به یاد داشته باشیم. اما در تایتانیک واقعی مسافران قسمت درجه یک چه انتخاب‌هایی برای شام خود داشتند؟ یک کارت منوی تایتانیک که قرار است روز ۱۱ نوامبر در حراجی به فروش برسد، تصویری واقعی به ما عرضه می‌کند.

این کارت منو که همراه با کشتی غرق شده بود، مربوط به شام شب نخست مسافران یعنی ۱۱ آوریل ۱۹۱۲ است.

این منو برای پیش‌غذا شامل گزینه‌هایی چون صدف و سوپ مارچوبه است. مسافران برای غذای اصلی انتخاب‌هایی چون ماهی سالمون هلندی، فیله گوشت گاو با سوس ویکتوریا، کبوتر با سس گدار، استیک راسته گاو، رول بره و اردک در اختیار داشتند. برای دسر هم می‌توانستند از میان تارت زردآلو، پودینگ ویکتوریا و بستنی فرانسوی انتخاب کنند.

مسافران پولدار تایتانیک در نخستین شب سفر خود چه غذایی خوردند؟

این منوی منحصر بفرد ۱۱ در ۱۶ سانتیمتری تنها نمونه موجود است و قرار است در حراجی اشیای بجا مانده از کشتی تایتانیک در خانه حراج «هنری آلدریج و پسر» در شهر دوایزز بریتانیا به فروش برسد. قیمت آن بین ۶۰ تا ۷۰ هزار پوند (حدود ۸۰ هزار یورو) تخمین زده شده است.

مسافران پولدار تایتانیک در نخستین شب سفر خود چه غذایی خوردند؟

از دیگر اجناس موجود در این حراج می‌توان به ساعت جیبی سینای کانتور، مهاجر روسی که در قسمت درجه دو قصد سفر به آمریکا داشت و یک پتوی چهارخانه که یکی از بازماندگان در قایق نجات به وسیله آن خود را گرم نگه داشته بود اشاره کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا