مأمور قلابی و سارق ۸ میلیارد ریال، روانه زندان شد


ایسنا/فارس رئیس پلیس آگاهی استان فارس از دستگیری سارق سابقه‌دار که در شیراز تحت عنوان مامور آگاهی اقدام به سرقت ۸ میلیارد ریال وجه نقد از شهروندان کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از معاونت اجتماعی پلیس فارس، سرهنگ کاووس حبیبی امروز، ۳ مهر در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد تحت پوشش مأموران پلیس آگاهی از شهروندان، با توجه به اهمیت ویژه موضوع، رسیدگی به پرونده در اختیار کارگاهان پایگاه جنوب قرار گرفت.

وی افزود: پرونده‌های تجمیع‌شده بررسی و با دقت نظر بالا بازخوانی و مشخص شد که سارقان در گروه‌های ۲ و ۳ نفره با استفاده از خودروهای سمند و تیبا تردد می‌کردند و عموماً در حاشیه شهر و در تاریکی شب جلوی افرادی را که اغلب اتباع بیگانه و مسن هستند، گرفته، ضمن معرفی خود تحت عنوان مأمورین پلیس آگاهی، اطلاعات و مواد مخدر، از افراد بازرسی بدنی انجام داده و کارت بانکی آنان را به همراه رمز، اخذ و بدون این‌که مال‌باخته متوجه شود کارت بانکی مال‌باخته را با کارت بانکی که شبیه آن باشد جابه‌جا می‌کرده و تحویل وی می‌داده‌اند و سپس اقدام به برداشت وجه از کارت مالباخته می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس گفت: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و فنی موفق شدند سرکرده باند را که از سارقین حرفه‌ای و سابقه‌دار بود، شناسایی و پس از هماهنگی قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه او را در شیراز دستگیر کنند.

حبیبی با بیان این‌که در بازرسی از مخفیگاه متهم ۷۵ کارت بانکی مسروقه، پلاک‌های جعلی متعلق به استان‌های تهران، فارس، هرمزگان و بوشهر کشف شد، گفت: متهم در بازجویی اولیه به برداشت ۸ میلیارد ریال وجه نقد از کارت بانکی مال‌باختگان به همراه ۲ نفر از دوستانش اقرار کرد.

وی با تصریح این‌که تلاش برای دستگیری دیگر اعضای باند ادامه دارد، به مخلان نظم و امنیت عمومی هشدار داد که پلیس فارس به صورت قاطع و قانونی با هرگونه بی‌نظمی و ناامنی برخورد می‌کند و از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا