غربالگری ۵.۵ میلیون دانش‌آموز در طرح نماد


مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش، از غربالگری ۵ میلیون و ۶۰۰ دانش‌آموز در طرح نماد خبر داد.

به گزارش ایسنا، امیر تجلی‌نیا، مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی با بیان اینکه سند ائتلاف نماد با هدف مراقبت اجتماعی از دانش‌آموزان از سال ۹۴ امضا شده است افزود: این برنامه ۵ فرایند دارد؛ در بخش ارتقایی نماد ۸۰ درصد این طرح، حوزه پیشگیری است و برنامه ارتقایی، آموزش مهارت‌های خود مراقبتی به دانش‌آموزان است.

مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی گفت: فرایند دوم نماد، غربالگری است؛ کرونا آثار اجتماعی به جا گذاشت که مهم‌ترین اثر اجتماعی کرونا حمله به سلامت افراد بوده است؛ لذا اهمیت غربالگری بیشتر از سال‌های گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به تاکید وزیر آموزش و پرورش بر وسعت بالای اجرای غربالگری گفت: حدود ۵ میلیون و ۶۰۰ دانش‌آموز از ۶پایه هفتم، هشتم و دهم، در نیم‌سال اول غربال می‌شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی اضافه کرد: در نیم‌سال دوم در پایه‌های اول، سوم و پنجم غربالگری صورت می‌گیرد، این امر نیز از چند روز گذشته آغاز شده است بعد از تعطیلات عید نوروز نیز غربالگری دوره ابتدایی با آزمون پیش‌بینی اختلالات یادگیری انجام می‌شود.

به گفته تجلی‌نیا طرح نماد، برای اولین بار در تمام مدارس و ۷۲۰ منطقه آموزشی کشور اتفاق می‌افتد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا