سیل راه ارتباطی ۲۰ روستای کلات خراسان رضوی را قطع کرد

علی صلاحی عصر پنجشنبه افزود: انسداد راه‌های روستایی در چند محور از جمله مومن آباد، ژرف، “آبگرم- سنگدیوار”، سرجنگل و “امیرآباد- چهچهه” صورت گرفت، هر محور روستایی ارتباط دهنده یک یا چند روستا است که معمولا به دلیل عبور راه‌های روستایی از مسیل‌ها در بارش‌های شدید شاهد قطع این راه‌ها هستیم.

وی گفت: خطوط انتقال آب شرب ۱۰ روستا نیز در اثر جریان سیل تخریب و به تاسیسات آبرسانی آن‌ها خسارت وارد شده است، به عنوان نمونه سیلاب۲۰۰ متر خط انتقال آب روستا‌های “خشت” و “گرو” را با خود برده است.

فرماندار کلات به تخریب راه‌های عبور عشایر شهرستان در اثر تگرگ و سیل اشاره و بیان داشت: برق شماری از روستا‌های کلات نیز قطع شده بود که همه وصل شد و الان فقط برق روستای طاهرآباد با ۱۸ خانوار هنوز قطع است.

صلاحی به بارش ۴۰ میلیمتر باران از عصر چهارشنبه تاکنون در این شهرستان اشاره و بیان کرد: بواسطه اینکه برخی مناطق گردشگری مانند “آبگرم”، “ارتکند” و” قره سو” مستعد بروز حوادث مرتبط با سیل بودند، این مناطق تعطیل اعلام شده، اما سایر مناطق گردشگری و اقامتگاه‌های بومگردی شهرستان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

شهرستان مرزی کلات با وسعت سه هزار و ۵۰۳ کیلومترمربع در فاصله ۱۵۱ کیلومتری از مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.

این شهرستان با داشتن ۱۴۳ کیلومتر مرز مشترک با ترکمنستان، دارای سه بخش، چهار شهر “کلات نادری”، “حسن‌آباد لایین”، “چنار” و “زاوین” و ۶۸ روستا و دارای ۴۳ هزار نفر جمعیت است که نیمی از این تعداد ساکن مناطق روستایی و نیم دیگر در شهر‌ها سکونت دارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا