ریزش چند ساختمان غیرمجاز در حین تخریب در جنوب تهران / نیرو‌های پلیس و شهرداری زیر آوار / جسد ۴ نفر از جمله ۲ پلیس از زیرآوار خارج شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس:  چند ساختمان نیمه‌کاره در جنوب تهران فروریخت. بر اساس اعلام پلیس 4 نفر از پرسنل انتظامی و 2 نفر از پرسنل شهرداری در زیر آوار ساختمان گرفتار شدند. 

چند ساختمان نیمه‌کاره به یکباره در شهرک احمدیه در منطقه 19 شهرداری تهران فروریخت. در این حادثه عوامل شهربان و برخی نیروهای شهرداری زیر آوار گرفتار شدند.

تاکنون 2 نفر از زیر آوار زنده خارج شده‌اند و جست‌وجو ادامه دارد. آتش‌نشانان تلاش می‌کنند با احتیاط کامل و عجله افراد زیر آوار مانده را خارج کنند.

* 4 نفر از پرسنل انتظامی و 2 نفر از پرسنل شهرداری زیر آوار ساختمان گرفتار شدند

همچنین پلیس طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد ساعاتی پیش در زمان اجرای تخریب یکی از واحدهای غیرایمن در محله خلازیر(منطقه ۱۹ تهران) 5 ساختمان همجوار تخریب شد. 4 نفر از پرسنل انتظامی و 2 نفر از پرسنل شهرداری در زیر آوار ساختمانی گرفتار شدند.

 تا به این لحظه 4 نفر از زیر آوار نجات یافته و اقدامات برای نجات جان سایر افراد گرفتار در زیر آوار با سرعت در حال اجراست.

* 11 نفر مصدوم شدند/ 14 آمبولانس به محل حادثه اعزام شد

بر اساس این گزارش، سازمان اورژانس کشور تعداد مصدومان حادثه ریزش آوار (خلع ید و تخریب ساختمان) در  منطقه 19 تهران شهرک احمدیه را  تاکنون 11 نفر اعلام کرده که از این تعداد 8 مصدوم در محل درمان و مابقی به بیمارستان منتقل شدند. همچنین 14 آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

 

* 2 نفر زنده از زیر آوار خارج شدند/ یکی از ستون‌های بزرگ را بریدیم

سیدجلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی دقایقی پیش به خبرنگار فارس گفت:  فعلا 2 نفر را زنده از زیر آوار خارج کرده ایم و آمار دقیقی از زیر آوارماندگان نداریم. 

وی ادامه داد: فعلا یکی از ستون‌های بزرگ را بریده ایم تا بتوانیم امدادرسانی کنیم.

* 4 تیم ارزیاب به محل حادثه اعزام شدند

بر اساس این گزارش، شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران نیز با اشاره به حضور امدادگران هلال احمر در محل حادثه گفت: 4 تیم ارزیاب به محل حادثه اعزام شده و ماموریت خود را در هماهنگی با دیگر عوامل امدادی آغاز کرده‌اند.

3 نفر از زیرآوار خارج شدند

همچنین مرتضی رضایی، معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران به حادثه منطقه 19 شهرداری تهران اشاره کرد و گفت:  با توجه جستجوی تیم‌های آنست و آواربرداری جمعیت هلال احمر با همکاری سازمان آتش نشانی تا ساعت ۱۶:۱۰ ، 3 مصدوم از زیر آوار نجات یافته و تحویل عوامل ۱۱۵  داده شد. 3 مورد نقطه زنی هم توسط عوامل آنست انجام شده که به علت شرایط آوار امکان جستجو فعلا وجود ندارد. 

نادعلی: ساخت و سازهای غیرمجاز در خلازیر مسبوق به سابقه است

همچنین علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با  خبرنگار فارس به حادثه خلازیر اشاره کرد و گفت: در این منطقه ساخت و سازهای غیرمجاز مسوبق به سابقه است و بنده از آقای نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران موضوع را پیگیری کردم.

وی ادامه داد: همکاران شهرداری برای تخریب ساختمان های غیرمجاز رفتند اما به قدری ساختمان های ناایمن بودند که تعدادی از همکارای زیرآوار ماندند. بر اساس آخرین آماری که بنده دارم تعدادی از همکاران را از زیرآوار خارج کردند.

کشف یک جسد از زیرآوار

ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در ساعت ۱۸:۱۵ گفت که در حین عملیات جستجو، آتش‌نشانان با پیکر یکی از محبوس‌شدگان در زیرآوار مواجه شدند که این فرد را خارج کرده و به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل دادند. در جریان بررسی‌ علائم حیاتی، مرگ این فرد از سوی عوامل اورژانس تایید شد.

سرهنگ بابک نمک‌شناس، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت، در ساعت ۱۸:۳۰ با اشاره به پیکر کشف شده از زیر آوار گفت: جسد کشف شده از زیر آوار متعلق به سرهنگ یزدان سلیمان آبادی، رئیس پایگاه دهم پلیس امنیت تهران بزرگ است که مورد شناسایی قرار گرفت.

پیش از این مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران اعلام کرده بود که چهار مامور پلیس و دو نیروی شهرداری در زیرآوار محبوس شده‌اند.

کشف دومین جسد از زیرآوار

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در ساعت ۱۸:۳۷ به ایسنا گفت: در ادامه جست‌وجوهای انجام شده، پیکر دومین فرد محبوس شده در زیرآوار نیز کشف شد که با تایید عوامل اورژانس متاسفانه این فرد نیز جان خود را از دست داده است.

سرهنگ بابک نمک‌شناس، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران نیز در پی اعلام این خبر گفت که جسد دوم نیز مربوط به یکی دیگر از پرسنل انتظامی است.

وی هویت این فرد را سرگرد حسین اسماعیلی از پرسنل پایگاه دهم پلیس امنیت تهران بزرگ اعلام کرد و گفت که این مامور پلیس نیز مورد شناسایی قرار گرفته است.

کشف سومین جسد

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران لحظاتی پیش به خبرنگار فارس گفت: جسد سوم را هم از زیرآوار خارج کردیم. تا این لحظه 2 نفر را زنده و 3  پیکر را از زیر آوار خارج کردیم و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

تکمیلی//

ملکی در ساعت ۲۳:۴۵ به ایسنا گفت: پیکر چهارمین جسد نیز دقایقی پیش از زیر آوار خارج شد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا