رئیس حوزه قضایی بخش خاوران: مقصرین فوت سحر در کانال آب قیامدشت شناسایی و معرفی شدند/ متهم اول؛ شرکت آبیاری و زهکشی آب‌منطقه‌ای

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: رئیس حوزه قضایی بخش خاوران از تفهیم اتهام مقصرین پرونده فوت سحر؛ کودک قیامدشتی در کانال آب خبر داد و گفت: شرکت پیمانکار آبیاری و زهکشی تحت نظارت شرکت آب منطقه‌ای ۶۰ تا ۸۰ درصد مقصر شناخته شده.

محمد رحمتی، با اشاره به پیگیری موضوعات مرتبط با فوت کودک قیامدشتی در اثر سقوط در کانال آب قیامدشت، گفت: در بررسی پرونده فوت این دختربچه در کانال آب، کار به صورت گسترده انجام و برای بررسی بهتر موضوع ۳ پرونده فوتی‌های اخیر کانال آب بررسی شد.

وی افزود: پرونده ۳ نفر از جمله سحر سامانی، امیرعلی و یک خانم که بر اثر سقوط در کانال آب فوت شدند، از شعبات دریافت و هر سه در قالب یک پرونده ویژه در دادگاه خاوران بررسی شد.

رئیس حوزه قضایی بخش خاوران افزود: در هفته اخیر، مدیران عوامل شرکت آب منطقه‌ای، عوامل شرکت پیمانکار آبیاری و زهکشی و شهرداری قیامدشت در دادگاه حاضر شدند و تفهیم اتهام انجام و قرار تأمین به نسبت درصد تعیین شده تقصیر از سوی کارشناس، دریافت شد.

وی با ابراز تأسف از نوع برخورد و پیگیری امور توسط مدیر خاطی شرکت آبیاری و زهکشی، از پرداخت دیه از بودجه بیت المال برای جبران تقصیر مدیران هم گلایه کرد و گفت: وکیل این مجموعه مدعی بود که مسئولیت بر عهده شرکت خاطی است و قصد پرداخت دیه از بودجه بیت المال را داشتند تا هرچه سریعتر پرونده مختومه شود.

رحمتی ادامه داد: در هر ۳ فوتی در کانال آب قیامدشت، ۶۰ تا ۸۰ درصد شرکت پیمانکار آبیاری و زهکشی مقصر بوده و درصدی هم شهرداری قیامدشت به دلیل احداث بازارچه روز در کنار کانال آب، شرکت آب منطقه‌ای به دلیل عدم نظارت و همچنین والدین مقصر شناخته شدند.

وی افزود: تفهمیم اتهام به مدیران مسئول انجام شده، اما مدیران خاطی اعتراضی به آرای صادره داشتند که بررسی و اعمال نظر و رأی لازمه صادر خواهد شد.

رئیس حوزه قضایی بخش خاوران در پایان با تاکید بر اینکه مجازات‌ها باید بازدارنده باشد و پرداخت دیه از بیت المال مورد قبول نیست، خاطرنشان کرد: در این پرونده، مسئولیت حقیقی اشخاص بررسی شد و بر اساس نتایج آن مسئول پیمانکار باید دیه را پرداخت کرده و مجازات شود که مجازات‌های تکمیلی از جمله انفصال از خدمت نیز شامل آن خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا