دستگیری کلاهبردار ۳۰۰ میلیاردی در آستانه اشرفیه


آفتاب‌‌نیوز :

سردار عزیزاله ملکی در گفت‌وگو با خبرنگاران به تلاش‌های شبانه‌روزی مجموعه انتظامی برای ارتقاء امنیت و پیشگیری از وقوع جرائم در سطح جامعه اشاره و اظهار کرد: مردم می‌توانند با توجه به هشدارها و توصیه‌های پلیس و دقت در انجام معاملات از سودجویی کلاهبرداران جلوگیری کنند.

وی افزود: در پی شکایت ۱۴ نفر در شهرستان آستانه‌اشرفیه مبنی بر اینکه فردی با وعده دروغین سرمایه‌گذاری و مشارکت در فروش و صادرات محصولات کشاورزی و پرداخت سود ماهیانه بالا و مانورهای متقلبانه نظر آنها را جلب و با دریافت مبالغی از این افراد کلاهبرداری کرده است، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پس از اخذ اظهارات شکات، بررسی پرونده‌ها و تحقیقات فنی صورت گرفته صحت موضوع محرز شد، افزود: با اقدامات پلیسی، محل اختفاء متهم در شهرستان خمام شناسایی و با هماهنگی قضائی این فرد دستگیر شد.

این مقام ارشد انتظامی با اعلام اینکه متهم در مواجهه با دلایل، مستندات و مدارک پلیس به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری به مبلغ تقریبی ۳۰۰ میلیارد ریال از مال باختگان اعتراف کرد، گفت: کلاهبردار ۴۰ ساله با تکمیل پرونده‌‍‌ برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

سردار ملکی با تاکید بر اینکه افراد سودجو و کلاهبردار از هر شیوه‌ای برای رسیدن به مقاصد شوم خود و فریب افراد استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: مردم باید دقت و هوشیاری خود را در مواجهه با این افراد داشته باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا