درخواست حمایت از صنعت دارو جهت رسیدن به تراز تجاری مثبت


رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی با اشاره به دستاوردهای حوزه دارو و ظرفیت‌های صنعت داروسازی کشور، گفت: از سیستم‌های حاکمیتی درخواست حمایت داریم‌ تا به اهداف و سیاست‌های کلان کشور برای تراز تجاری مثبت برسیم.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد عبده‌زاده در نشست خبری هشتمین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما)، گفت: توسعه داروسازی کشور باعث آرامش و امنیت بیماران خواهد شد. پنجم تا هفتم مهرماه، هشتمین دوره ایران فارما را با شعار «امید به آینده داروسازی کشور، توسعه زیرساخت‌ها و تراز تجاری مثبت» برگزار خواهیم کرد و همه اینها در راستای برنامه هفتم توسعه و تحقق شعار سال مبنی بر مهار تورم و رشد تولید است.

وی افزود: در این راستا صنایع داروسازی کشور تفکیکی انجام می‌دهند که صنعت داروسازی را بتوانیم در راستای سیاست‌های کلان کشور توسعه دهیم و در این راستا از سیستم‌های حاکمیتی درخواست حمایت داریم‌ تا به اهداف و سیاست‌های کلان کشور برای تراز تجاری مثبت برسیم.

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی افزود: از دو سال قبل صنایع داروسازی پروپوزالی با همکاری دانشگاه شریف طراحی کردیم. عمده زیرساخت‌های لازم صنعت دارو خارج از ظرفیت وزارت بهداشت است تا برای نوسازی صنعت اقدام کنیم‌. طبق بررسی اتاق بازرگانی تهران تقریبا در اکثر صنایع نرخ استهلاک از سرمایه‌گذاری بیشتر بوده است که این شامل حوزه دارو هم می‌شود.

او درباره جزییات برگزاری نمایشگاه ایران فارما، توضیح داد: در این دوره بر محورهای آموزش، دستاوردهای صنایع داروسازی، نیازمندی‌های صنعت و… متمرکز است. شرکت‌های دانش بنیان خوبی در حوزه صنعت دارو از دارو تا ماشین‌آلات داروسازی داریم‌.

وی افزود: تعداد کل شرکت کنندگان ۷۰۹ شرکت است که ۴۲۷ شرکت داخلی و ۲۸۲ شرکت خارجی از ۳۳ کشور داریم. تعداد رویدادهای جانبی ۴۶ مورد است و بیش از ۱۰۵ کارشناس و استاد به ما کمک می‌کنند. همچنین پیش‌بینی ما از تعداد بازدیدکنندگان حدودا ۳۵ هزارنفر است. در این دوره از ایران فارما با افزایش چشمگیر شرکت کنندگان داخلی و خارجی و حضور گسترده شرکت‌های تولید کننده ماشین آلات داروسازی را داریم که نشان از توسعه صنعت دارو دارد.

عبده‌زاده در خاتمه بیان کرد: نمایشگاه ایران فارما روزهای پنجم لغایت هفتم مهرماه در محل مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا