دادستان هرمزگان ترخیص روغن‌های آلوده را تکذیب کرد

عارف اکبری؛ دادستان مرکز استان هرمزگان در جمع خبرنگاران و در جنب مخزن‌های نگهداری روغن‌های وارداتی در بندر شهید رجایی، ادعای یک فعال رسانه‌ای مبنی بر ترخیص ۴۷ هزار تن روغن آلوده از این بندر را تکذیب کرد.

اکبری گفت: سازمان غذا و دارو آزمایش‌هایی را بر روغن‌های وارداتی انجام داد، برخی از محموله‌ها که از نظر سلامت و کیفیت مشکلی نداشتند اجازه ترخیص یافتند و یک محموله ۴۴ هزار تنی که فاقد سلامت و استاندارد‌های لازم و تعیین شده از سوی سازمان غذا و دارو بود، اجازه ترخیص نیافتند و همچنان در مخزن‌ها هستند.

دادستان مرکز استان هرمزگان خاطرنشان کرد: روغن‌های ترخیص شده اجازه سازمان غذا و دارو را داشتند، اما محموله ۴۴ هزار تنی روغن‌های آلوده اجازه ترخیص نیافت و همچنان در مخزن‌های بندر هستند. روغن‌های ترخیص شده هیچ مشکلی نداشتند و مطمئن باشید اگر حتی یک هزارم درصد هم مشکل داشتند به هیچ وجه اجازه ترخیص نمی‌یافتند.

وی تأکید کرد: مستند قانونی داریم که روغن‌های ترخیص شده هیچ مشکلی ندارند. سازمان غذا و دارو و گمرک که نهاد‌های دولتی هستند از همان دو سال قبل که محموله روغن‌ها به کشور آمد، مانع ترخیص روغن‌های آلوده شده‌اند و این ادعا که دولت این روغن‌ها را ترخیص کرده است، صحیح نیست.

اکبری در پایان گفت: این ۴۴ هزار تن روغن از نظر سازمان غذا و دارو قابلیت مصرف انسانی ندارند و به همین دلیل از دو سال قبل تاکنون اجازه ترخیص نیافته‌اند، اما روغن‌های ترخیص‌شده هیچ مشکلی برای مصرف ندارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا