جمعیت هلال احمر بی‌طرف و غیرسیاسی است

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشورمان با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد که این جمعیت مجموعه‌ای بی‌طرف و غیرسیاسی است و به همین علت نباید کار انتخاباتی انجام دهد.

به گزارش ایسنا، یعقوب سلیمانی در ارتباط تصویری با جمعیت‌های هلال احمر استان‌ها، مهم‌ترین مسائل و چالش‌های روز کشور در حوزه حوادث را بررسی و نکاتی را به مدیران عامل متذکر شد و گفت: در روزهای اخیر کشور شاهد حوادث دلخراشی از جمله زلزله کاشمر، سیل جاده چالوس و آتش‌سوزی جنگل‌های لرستان بود که هلال احمر از اولین لحظات در خط مقدم کمک‌رسانی حاضر شد و خدمات قابل توجهی را ارائه داد.

وی افزود: ضرورت دارد تا اتمام کامل عملیات در این حوزه‌ها هلال احمر در صحنه حضور داشته و به مردم خدمت‌رسانی کند.

دبیرکل هلال احمر با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: هلال احمر مجموعه‌ای بی‌طرف و غیرسیاسی است و به همین علت نباید کار انتخاباتی انجام دهد. هیچ شخصی مجاز نیست از ظرفیت‌های‌ جمعیت هلال احمر برای انجام کار سیاسی استفاده کند و در صورت مشاهده، برخورد قانونی‌ با متخلفین صورت می‌گیرد.

سلیمانی در بخش دیگری از صحبت‌های‌خود با اشاره به برگزاری انتخابات مجامع هلال احمر در مردادماه گفت: انتخابات مجامع هلال احمر هم بسیار اهمیت دارد و جلوه مردمی‌بودن هلال احمر را تقویت می‌کند. بر همین اساس ضرورت دارد تا انتخابات مجامع هلال احمر نیز با شفافیت حداکثری برگزار شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا