توضیح شهرداری منطقه ۶ درباره قطع درختان خیابان ایتالیا: دو درختی که سَربَرداری شده‌اند، کاملا خشک هستند / دو درختی هم که شاخه‌های خطرناک آنها هرس شد، نیمه‌جان هستند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلنا: معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۶ شهرداری تهران توضیحاتی درباره قطع درختان خیابان ایتالیا ارائه کرد.

«حسن اختردانش» معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۶ شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر قطع درختان خیابان ایتالیا گفت: در هفته گذشته در مجموع چهار اصله درخت در خیابان ایتالیای منطقه ۶ تهران رفع خطر شد. در این زمینه دو اصله درخت خشکیده با رای کمیسیون ماده ۷ شهرداری سَربُر و رفع خطر شد و همچنین شاخه‌های خشک و خطرناک دو اصله درخت نیمه‌جان نیز هرس شد. البته درباره این دو درخت نیمه‌جان منتظر رای نهایی کمیسیون ماده ۷ هستیم. 

معاون خدمات شهری و محیط‌زیست منطقه ۶ شهرداری تهران ادامه داد: وقتی درختان خشک می‌شوند، در ابتدا باید از سقوط آنها و ایجاد خطر احتمالی جلوگیری کرد؛ به همین دلیل، در کمیسیون ماده ۷ شهرداری که به کمیسیون تشخیص باغ‌ها معروف است، برای رفع خطر چنین درختانی رای صادر می‌شود که براساس آن باید شاخه‌های درخت را تا جایی که دیگر احتمال سقوط نداشته باشد، قطع کرد. 

وی با تاکید بر این که رای‌های صادره در کمیسیون ماده ۷ با کد شناسه درختان و تعیین دقیق مشخصات آنها ابلاغ می‌شود، اظهار داشت: پس از رفع خطر درختان، مراحل بعدی از سوی سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری و همین‌طور کمیسیون ماده‌ ۷ پیگیری می‌شود و مراجع مربوطه موضوع را بررسی می‌کنند که درختان به چه دلیلی خشک شده‌اند، و اگر تخلفی رخ داده باشد به آن رسیدگی می‌کنند. 

این مقام مسئول در شهرداری منطقه ۶ تهران خاطرنشان کرد: در موضوع درختان خیابان ایتالیا باید به این نکته توجه داشت که دو درختی که سَربَرداری شده‌اند، کاملا خشک هستند و این کار با رای کمیسیون ماده ۷ انجام شده است. همچنین دو درختی هم که شاخه‌های خطرناک آنها هرس شد، نیمه‌جان هستند. 

معاون خدمات شهری و محیط‌زیست منطقه ۶ شهرداری تهران تاکید کرد: برای قطع کامل درختانی که در معابر شهر تهران قرار گرفته‌اند، باید مراحل طولانی نظارتی طی شود تا سرانجام باقیمانده تنه و کنده درخت از حاشیه معبر برداشته شود. 

اختردانش همچنین تصریح کرد: رفع خطر درختان خشکیده برای حفظ جان عابران پیاده و جلوگیری از سقوط احتمالی آنها روی خودروهای عبوری یا پارک‌شده انجام می‌شود. به همین دلیل، در ابتدا درختان سَربُر می‌شوند و سپس تنه و کنده آنها با رای کمیسیون ماده ۷ به طور کامل برداشته می‌شود. 

وی در پایان گفت: شهرداری منطقه ۶ و سایر مناطق شهرداری، حتما به‌جای درختان خشکیده‌ای که قطع می‌شوند، بعد از برداشتن کُنده‌ها، با هدف حفظ فضای سبز شهری، به همان تعداد یا حتی اگر فضا اجازه بدهد، به تعداد بیشتر، نهال‌های جوان و مقاوم خواهند کاشت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا