برگزاری رویداد «یک صدا ایران» در ۲۲۰ محله کشور + جزئیات


نخستین رویداد هنری، تعاملی و آموزشی «یک صدا ایران» با هدف پرورش هنرمندان آینده و در راستای کشف استعدادهای هنری در جغرافیای کمتر برخوردار با همکاری دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت هنری وزارت فرهنگ و سازمان اجتماعی وزارت کشور برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، رویداد هنری «یک صدا ایران» با هدف گسترش فرهنگ و هنر بومی با توجه به ارتقای سطح فرهنگی در محلات حاشیه نشین، قومیت و انسجام عمومی قومیت‌ها و مقابله با نقشه‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان و کمک به کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، برگزار می‌شود.

معاونت هنری وزارت ارشاد در خبر اعلام شده نوشته است که انتظار می‌رود این رویداد آموزش عمومی و ایجاد شناخت در زمینه آموزش‌های هنری، استعدادیابی، ایجاد نشاط اجتماعی، شناسایی هنرجویان مراکز آموزش هنرِ ساکن محلات و ظرفیت‌سنجی هنری محلات هدف را با خود به همراه داشته باشد.

این طرح همزمان در ۲۲۰ محله در ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود و در آن به محورهایی چون شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی، شناسایی فعالان و کنشگران، تشکیل کارگروه‌های محلی با محور موضوعات اجتماعی، شبکه‌سازی، ترویج الگوی سبک زندگی ایرانی – اسلامی و… توجه شده و دستیابی به آنها مدنظر قرار گرفته است.

بنابر اعلام ستادخبری این رویداد، نخستین رویداد هنری تعاملی «یک صدا ایران» که با همکاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری، سازمان اجتماعی وزارت کشور، دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها برپا شده است؛ از ابتدای اسفند ۱۴۰۲ کار خود را در استان‌های مختلف آغاز کرده و تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۳ در ۳۱ استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا