×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۸ مهر , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Saturday, 30 September , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 61 خبر
اهم عملکرد شرکت برق منطقه‌ای خراسان از ابتدای دولت سیزدهم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اهم عملکرد شرکت برق منطقه‌ای خراسان از ابتدای دولت سیزدهمشرکت برق منطقه ای خراسان وظیفه انتقال انرژی الکتریکی تولیدی نیروگاه ها تا خروجی پست های فوق توزیع را بر عهده دارد. این شرکت با ۲۳ پست انتقال به ظرفیت ۷۵۹۳ مگاولت آمپر و ۳۰۲۹ کیلومتر مدار خط انتقال و همچنین ۱۸۰پست فوق توزیع به ظرفیت ۱۰۰۴۴ مگاولت آمپر و ۹۲۵۱ کیلومتر مدار خط فوق توزیع وظیفه انتقال انرژی الکتریکی را بر عهده دارد. 

بار الکتریکی خراسان ۵۰۷۰ مگاوات است که توسط ۱۰ نیروگاه نیشابور، مشهد، شریعتی، توس، فردوسی، شیروان، قائن، شمس سرخس، راشد و کاوه و تعدادی واحدهای تولید پراکنده و نیروگاههای تجدیدپذیر تأمین می گردد. شبکه خراسان با ۴ خط تبادلی از طریق اسفراین – علی آباد، سبزوار – شاهوار، بیرجند – سفیدآبه، گلشن- یزد به شبکه سراسری کشور متصل می باشد. مصرف انرژی الکتریکی خراسان ۳/۲۳ میلیون مگاوات ساعت است که به تفکیک شرکت¬های توزیع، ۸ میلیون مگاوات ساعت در توزیع مشهد، ۱/۸ میلیون مگاوات ساعت در توزیع خراسان رضوی، ۴/۱ میلیون مگاوات ساعت در توزیع خراسان شمالی، ۸/۱ میلیون مگاوات ساعت در توزیع خراسان جنوبی و ۴ میلیون مگاوات ساعت توسط صنایع بزرگ مصرف می شود.

از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون به تفکیک ۴۲ پروژه در خراسان رضوی، ۱۳ پروژه در خراسان جنوبی و ۹ پروژه در خراسان شمالی با اعتباری بالغ بر ۵۸۲۵۰ میلیارد ریال خاتمه یافته یا در حال انجام می باشد.

شرکت برق منطقه ای خراسان از اجرای این پروژه ها به شرح زیر است :

۱-    تأمین برق مطمئن و پایدار برای مشترکین خانگی، صنعتی، کشاورزی و تجاری 
۲-    جلوگیری از افت ولتاژ
۳-    تأمین برق شهرک¬های صنعتی با هدف افزایش رشد تولید
۴-    تأمین برق صنایع و معادن

وضعیت پروژه های استان خراسان رضوی :

در استان خراسان رضوی ۱۸ پروژه با اعتبار ۶۱۴۰ میلیارد ریال خاتمه یافته و ۲۴ پروژه با اعتباری ۳۷۸۳۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.

اهم عملکرد شرکت برق منطقه‌ای خراسان از ابتدای دولت سیزدهم

با اجرای پروژه های فوق الذکر به میزان ۱۶۹۵ مگاولت آمپرظرفیت شبکه برق استان افزایش و برق مطمئن و پایدار در حوزه خدمات شهری تامین و زیرساخت تامین برق صنایع استان فراهم و به میزان ۱۹۴۰۲ اشتغال مستقیم  و ۱۰۷۳۳۳ اشتغال غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.

وضعیت پروژه های استان خراسان شمالی :

در استان خراسان شمالی ۹ پروژه با اعتبار ۵۷۳۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.

اهم عملکرد شرکت برق منطقه‌ای خراسان از ابتدای دولت سیزدهم

با اجرای پروژه های فوق الذکر به میزان ۳۴۰مگاولت آمپرظرفیت شبکه برق استان افزایش و برق مطمئن و پایدار در حوزه خدمات شهری تامین و زیرساخت تامین برق صنایع استان فراهم و به میزان ۶۹۸۸ اشتغال مستقیم  و ۶۱۵۰۶ اشتغال غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.

وضعیت پروژه های استان خراسان جنوبی :

در استان خراسان جنوبی ۳ پروژه با اعتبار ۱۴۴۰ میلیارد ریال خاتمه یافته و ۱۰ پروژه با اعتباری ۷۱۱۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.

اهم عملکرد شرکت برق منطقه‌ای خراسان از ابتدای دولت سیزدهم

با اجرای پروژه های فوق الذکر به میزان ۳۵۰ مگاولت آمپرظرفیت شبکه برق استان افزایش و برق مطمئن و پایدار در حوزه خدمات شهری تامین و زیرساخت تامین برق صنایع استان فراهم و به میزان ۷۲۶ اشتغال مستقیم  و ۱۹۸۴۴ اشتغال غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.