×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Wednesday, 21 February , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 17 خبر
انهدام باند ۴ نفره سارقان و مالخران اماکن دولتی در ساری


ایسنا/مازندران رئیس پلیس آگاهی استان مازندران از کشف ۴۰ میلیاردی اموال مسروقه و دستگیری سارقان و مالخران اماکن دولتی توسط کارآگاهان پلیس در شهرستان ساری خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه “علی قیصری” گفت: در اجرای طرح برخورد با سارقان اماکن دولتی و در پی وصول پرونده سرقت از اماکن دولتی، مراتب در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: با اقدامات گسترده فنی علمی، کارآگاهان طی ماموریتی پس از شناسایی، با رعایت موازین شرعی و قانونی وارد عمل شدند و پس از انجام اقدامات فنی و تخصصی لازم، سارقان و مالخران مورد نظر شناسائی کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران تصریح کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان، پس از اخذ دستور قضائی شده طی اجرای چندین عملیات ضربتی و غافلگیرانه، سارقان شناسائی شده را دستگیر و به یگان دلالت دادند.

وی بیان کرد: سارقان دستگیر شده طی اقدامات تخصصی اطلاعاتی، به سرقت فوق اقرار و اموال مسروقه به ارزش ۴۰ میلیارد ریال نیز کشف و متهمان پس از تشکیل پرونده‌ها جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ قیصری از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را بلافاصله به پلیس۱۱۰ اطلاع دهند و از سیستم‌های نوین در کشف جرم مثل سامانه مها وgis در کشف علمی جرم اقدام کنند.

دستگیری عسل فروشی که در شهرستان نور تریاک توزیع می‌کرد

فرمانده انتظامی شهرستان نور از دستگیری عسل فروش دوره گردی که با خودرو پیکان وانت اقدام به توزیع مواد مخدر می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ کارآگاه “احمد امینی” در تشریح جزئیات این خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر توزیع مواد مخدر توسط مالک خودروی حامل بار عسل در شهرستان آمل، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر قرار گرفت.

وی، افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات پلیسی و بررسی‌های میدانی، موفق به شناسایی قاچاقچی مواد مخدرکه به عنوان فروشنده سیار عسل فعالیت می‌کرد، شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان نور تصریح کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی، ماموران در عملیاتی ضربتی متهم را به دام انداختند و در بازرسی از خودروی وی ۴۰۰ گرم تریاک کشف کردند.

سرهنگ امینی، مواد مخدر را عامل اصلی بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی برشمرد و از خانواده‌ها خواست در این زمینه کنترل بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند و برای مقابله با عاملان افیونی، مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ اعلام دارند.

دستگیری قاتلان متواری در قائمشهر

فرمانده انتظامی قائمشهر، گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی و اطلاعات، ۳ قاتل متواری در کمتر از ۳ ساعت دستگیر شدند.

سرهنگ “مهدی خادمی” در بیان جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ مبنی بر نزاع و درگیری در یکی از محلات شهرستان قائمشهر، سریعاً بررسی موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی، افزود: کارآگاهان پلیس در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که یک جوان ۳۳ ساله در اثر اصابت چاقو جان باخته و ضاربان از محل متواری شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان قائمشهر تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی، تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی و تخصصی با همکاری پلیس اطلاعات موفق شدند مخفیگاه قاتلان را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه، هر ۳ متهم را در کمتر از ۳ ساعت دستگیر کنند.

سرهنگ خادمی با اشاره به اعترافات متهمان به بزه ارتکابی در بازجویی‌های انجام شده، افزود: انگیزه متهمان از ارتکاب نزاع منجر به قتل، خصومت شخصی بوده که پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی، متهمان تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان قائمشهر تاکید کرد: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و چنانچه افرادی بخواهند امنیت و آرامش شهروندان را به مخاطره بی‌اندازند پلیس با جدیت با آنان برخورد قانونی خواهد کرد.

آزادسازی ۹۰۰ میلیاردی اراضی کشاورزی در ساری

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از تغییر کاربری ۲۰۰ هزارمتر مکعب از زمین‌های زراعی در یکی از مناطق شهرستان ساری، به ارزش ۹۰۰میلیارد ریال خبرداد.

سرهنگ “محمد محمدپور” اظهار کرد: در پی تغییر کاربری غیر قانونی، تخریب بستر رودخانه و تصرف ۲۰۰ هزارمترمکعب از اراضی کشاورزی و زراعی در یکی از مناطق شهرستان ساری، موضوع در دستور کار رابطان این پلیس و ماموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران، تصریح کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی با همکاری کارشناسان جهاد کشاورزی و شرکت آب منطقه‌ای استان، تمام دیوارکشی‌ها و بناهای ایجاد شده در زمین مذکور تخریب و در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت.

وی افزود: مالک زمین‌های مذکور که پس از تفکیک غیر قانونی این زمین‌ها اقدام به دیوارکشی و ساخت و سازهای غیر مجاز در آن کرده بود نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ محمدپور، ارزش زمین‌های رهاسازی شده در این عملیات را بالغ بر ۹۰۰میلیارد ریال عنوان کرد و با اشاره به مبارزه جدی پلیس با جرایم اقتصادی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه زمین خواری، تصرف اراضی ملی و یا کشاورزی موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری دو اراذل و اوباش سابقه‌دار در آمل

فرمانده انتظامی شهرستان آمل از دستگیری دو اراذل و اوباش که موجب سلب آسایش شهروندان شده بودند، در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “علی داداش تبار” در این باره گفت: گشت موتوری یگان امداد در گشت‌زنی هدفمند به یک خودروی پژو با شیشه دودی و فاقد پلاک مشکوک و دستور ایست دادند که خودروی مذکور به نحو شرارت آمیز قصد آسیب به ماموران و قصد فرار نیز داشت.

وی افزود: در این راستا ماموران طی عملیات پلیسی خودرو را متوقف و دو سرنشین با قمه و شمشیر به مأموران مذکور حمله ور شدند که با سرعت عمل خوب ماموران و استفاده از تکنیک‌های دفاع شخصی، هر دو اوباش را مجبور به کرنش نمودند.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل تصریح کرد: اوباش‌های دستگیر شده که سابقه‌دار بودند با تشکیل پرونده و معرفی به مرجع قضائی روانه زندان شدند.

سرهنگ داداش تبار گفت: پلیس با گشت‌زنی‌ های هدفمند و پوشش اطلاعاتی کامل و حضور به موقع خود در محل‌های حادثه، به هیچ عنوان اجازه عرض اندام به اراذل و اوباش و هنجارشکنان را نخواهد داد.

توقیف خودروی حامل دل و جگر غیر بهداشتی در ساری

فرمانده انتظامی شهرستان ساری از توقیف کامیونت حامل دل و جگر غیر بهداشتی در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “عبداله حسن زاده” بیان کرد: در راستای اجرای طرح کنترل محورهای مواصلاتی، ماموران یگان امداد ساری به یک دستگاه کامیونت یخچال‌دار حامل مواد پروتینی و گوشتی مظنون شدند .

وی افزود: ماموران یگان امداد با هماهنگی قضائی خودروی مذکور را توقیف و در بازرسی از آن۲۰۰ کیلو گرم از نوع جگر سفید، جگر سیاه و دل فاقد مجوز بهداشتی کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری، خاطرنشان کرد: در این خصوص راننده دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

کشف ۳ کیلو حشیش از دو سوداگر مرگ در سیمرغ

فرمانده انتظامی شهرستان سیمرغ از دستگیری دو سوداگر مرگ و کشف ۳ کیلو حشیش در طرح ارتقای امنیت اجتماعی آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “حسین اسدی” در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت دو نفر در زمینه تهیه و توزیع موادمخدر، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ۲ متهم پس از هماهنگی قضائی دستگیر شدند، افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، ۳ کیلوگرم موادمخدر از نوع حشیش کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سیمرغ  با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: اعتیاد منشاء بسیاری از آسیب‌ها اجتماعی و جرائم در جامعه است.

انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.