اعزام حدود ۸۰۰اتوبوس به ۴مرز کشور برای خدمت رسانی به زائران اربعین/آغاز عملیات اربعین از۲۷مرداد


رئیس کارگروه حمل و نقل عمومی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی در مورد وضعیت اعزام اتوبوس ها برای پوشش مراسم اربعین ۱۴۰۲ توضیحاتی ارائه کرد.

مهدی علیزاده در گفت وگو با ایسنا، در مورد اقدامات کارگروه حمل و نقل عمومی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی  گفت: طبق برنامه ریز های انجام شده در کارگروه در اربعین پیش رو ارائه خدمات حمل و نقلی به زائران در چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه انجام خواهد شد که بر این اساس حدود ۸۰۰ دستگاه اتوبوس برای خدمت رسانی به زائران مستقر خواهند شد.

وی با بیان اینکه این ۸۰۰ اتوبوس تنها از تهران اعزام نمی شوند؛ بلکه از شهرهای تهران، کرج، مشهد و اهواز اتوبوس ها برای خدمات رسانی به مرزهای خسروی، مهران، چذابه و شلمچه اعزام خواهند شد، ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، عملیات اربعین از ۲۷ مرداد آغاز خواهد شد؛ اما از آنجایی که اربعین در ایران ۱۵ شهریور و در عراق ۱۶ شهریور تعیین شده است، بنابراین خدمات رسانی اتوبوس ها تا انتقال آخرین زائر به کشور عزیزمان ادامه خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران عنوان کرد: بر همین اساس در مرز خسروی ۱۲۵ دستگاه اتوبوس، مرز شلمچه ۷۵ دستگاه،  مرز چذابه ۱۵۰ دستگاه و مرز مهران ۴۲۵ دستگاه اتوبوس برای خدمات رسانی به زوار در ایران و خاک عراق مستقر خواهند شد.

علیزاده با اشاره به انتشار فراخوان جذب شرکت های اتوبوسرانی برای پوشش مراسم اربعین حسینی در مرزها گفت: همه اتوبوس ها از تهران اعزام نمی شود و برنامه ریزی هایی نیز برای اینکه خللی در خدمات رسانی اتوبوسرانی تهران در ایام اربعین ایجاد نشود، انجام شده است.

وی که ریاست کارگروه حمل و نقل عمومی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی را بر عهده دارد، در مورد نحوه خدمت رسانی به زائران در خاک عراق اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل فعلی، اتوبوس های پیش بینی شده تا ۸۰ کیلومتر در خاک عراق عملیات انتقال زائران را انجام می دهند؛ اما تعداد ناوگان و گستره خدمات ما در خاک کشور عراق بر اساس نیاز و تصمیم ستاد اربعین عراق افزایش خواهد یافت و اعلام کردیم که ما آمادگی لازم برای انتقال زوار به شهرهای نجف و کربلا را هم داریم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران درمورد خرابی احتمالی اتوبوس ها با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم در مورد نقص فنی احتمالی اتوبوس ها اندیشیده شده، بگونه ای که  تیم های امدادی، گشت های نظارتی و تانکرهای سوخت رسانی نیز در محل های تعیین شده مستقر خواهند شد، گفت: همزمان با اربعین حسینی در شهر تهران مراسم جاماندگان اربعین نیز برگزار می شود که شرکت واحد اتوبوسرانی تمهیدات خاصی را نیز برای این روز اندیشیده است تا زائران به راحتی به مسیرهای پیاده روی منتقل شوند که پس از تأیید نهایی به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا