استفاده از تجربه‌های ایران برای کنترل گرد و غبار در تاجیکستان


معاون اول رئیس کمیته حفاظت محیط زیست جمهوری تاجیکستان با اشاره بر تفاهمنامه‌های موجود با ایران در خصوص مراقبت از حیات وحش و حیوانات اظهار کرد: ما باید از تجربه‌های ایران برای مقابله با گرد و غبار استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا ظارافو قیومزاده اظهار کرد: اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار که در تهران برگزار شد، سطح بالایی داشت و از آن برداشت خوبی داشتیم. در نتیجه این اجلاس ما نیز تصمیم گرفتیم تا اقداماتی را که کشورهای دیگر داشتند اما هنوز در تاجیکستان انجام نشده است در جمهوری تاجیکستان در دستورکار قرار دهیم.

وی درباره نقش ایران در این اجلاس گفت: در کنار هم جمع کردن دولت‌هایی که در راستای حفظ بهداشت و محیط زیست تلاش می‌کنند یک اقدام بین‌المللی و منطقه‌ای است که این اقدام از جانب ایران صورت گرفته است.

معاون اول رئیس کمیته حفاظت محیط زیست جمهوری تاجیکستان درباره چگونگی همکاری تاجیکستان با ایران در خصوص مقابله با توفان‌های گرد و غبار اظهار کرد: تفاهمنامه‌ای میان  سازمان حفاظت محیط زیست ایران و سازمان حفاظت محیط زیست جمهوری تاجیکستان در زمینه حفاظت از حیوانات و حیات وحش وجود دارد بنابراین باید از تجربه‌های ایران برای کنترل گرد و غبار نیز استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست قیومزاده در پایان تصریح کرد: جمهوری تاجیکستان تلاش می‌کند تا با اقدامات مناسب نهرهایی که خشک و به کانون‌های گرد و غبار تبدیل شده‌اند همچنین مناطقی که گرد و غبار آن‌ها بر کشورما و کشورهای همسایه تاثیر می‌گذارد، کنترل و تصمیمات جدی برای آن‌ها اتخاذ کند.
انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا