اختلال در سایت ثبت‌نام اربعین

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: سازمان حج و زیارت که مسئولیت ثبت‌نام اربعین را به عهده دارد، درحالی از نام‌نویسی بیش از ۳۰۰ هزار نفر تا کنون برای این سفر خبر داده که سامانه ثبت‌نام اربعین دچار اختلال است.

ثبت‌نام اربعین درحالی‌که قرار بود از سوم مردادماه آغاز شود به دلیل اختلال در سامانه سماح به نشانی samah.haj.ir، که برای نام‌نویسی اربعین درنظر گرفته شده است، با یک روز تأخیر و از چهارم مردادماه ۱۴۰۲ آغاز شد. این مشکل در روزهای واپسین نیز تکرار شده و همچنان ورود به این سامانه و ثبت‌نام در آن، با اختلال‌هایی همراه است.

این درحالی است که بنا به تصمیم ستاد مرکزی اربعین (زیرنظر وزارت کشور)، سفر اربعین به ثبت‌نام در سامانه سماح (زیرنظر سازمان حج و زیارت) منوط شده است. ستاد اربعین همچنین اعلام کرده که پیاده‌روی اربعین از اول ماه صفر برابر با ۲۷ مردادماه، یعنی کمتر از دو هفته دیگر آغاز می‌شود، اما ثبت‌نام در این سامانه تا ۲۰ شهریورماه همچنان ادامه خواهد داشت.

ستاد اربعین پیش‌تر اظهار کرده بود که به این دلیل ثبت‌نام اربعین را به سامانه سماح محدود کرده است تا با مشخص شدن جمعیت و مرزهای خروجی، برای مدیریت اربعین، برنامه‌ریزی کند.

همچنین بنا بر تاکید ستاد اربعین، ثبت‌نام در این سامانه زمانی تکمیل می‌شود که متقاضی هزینه بیمه را پرداخت کرده باشد. به گفته رییس سازمان حج و زیارت،  بیمه زائران در سامانه سماح در سه بسته ۳۵، ۴۵ و ۵۵ هزار تومانی ارائه شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا