احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها در تهران/ در حاشیه رودخانه‌ها فعالیت نکنید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: مدیریت بحران استان تهران با اشاره به اعلام هواشناسی مبنی بر بارش باران در پایتخت به‌ویژه ارتفاعات در خصوص احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها هشدار داد و گفت: مردم از فعالیت در حاشیه رودها خودداری کنند.

حامد یزدی‌مهر از صدور هشدار زرد بارش در استان تهران توسط هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: طبق این پیش‌بینی از بعدازظهر چهارشنبه 22 آذر تا اواخر وقت پنجشنبه 23 آذرماه در سطح استان تهران به‌ویژه ارتفاعات شاهد بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد و در بعضی ساعات وقوع مه و بارش و کولاک خواهیم بود.

وی گفت: بر همین اساس از همه افرادی که در حاشیه رودخانه‌ها فعالیت دارند و یا ساکن هستند، تقاضا می‌شود به هشدارها و توصیه‌‌ها توجه کرده و مراقبت‌های لازم را به‌عمل آورند تا هیچ‌گونه خسارت جانی و مالی متوجه این عزیزان نشود.

یزدی‌مهر افزود: عدم انجام هرگونه فعالیت در بستر و حاشیه رودها، عدم توقف و نصب چادرهای مسافرتی در اطراف و بستر رودخانه‌ها و حتی مسیل‌های خشک، احتیاط در حضور و تردد در جاده‌های کوهستانی، عدم تردد و توقف افراد و ماشین‌آلات در رودخانه‌ها و مسیل‌ها به‌ویژه در عرض جریان‌های سیلابی باید رعایت شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر پاکسازی کانال‌ها و مسیل‌ها تاکید و عنوان کرد: به همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران اعلام آماده‌باش شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا