×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Sunday, 3 March , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 105 خبر
کعبی، نماینده خبرگان: گویی خورشید تابناک اسلام پس از ۱۴۰۰ سال در ایران شکفته است؛ این بار فرزند زهرا (س) و جانشین رسول اکرم (ص) احیای اسلام را در دستور کار خود گذاشتند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: انتخابات علاوه بر وظیفه ملی و اخلاقی، واجب شرعی و وظیفه دینی است و هرکس بتواند کاری کند که مردم بیشتر بتوانند شرکت کنند، واجب شرعی است که اقدام کند.

 

آیت‌الله عباس کعبی در همایش انتظامی با حضور بزرگان اقوام و گروه‌های مرجع و تاثیرگذار خوزستان که امروز (۱۷ بهمن‌ماه) در شهرک نفت اهواز برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس مکتب اهل بیت در عصر حاضر، گویی خورشید تابناک اسلام پس از ۱۴۰۰ سال در ایران شکفته است و این بار فرزند زهرا (س) و جانشین رسول اکرم(ص) با همت ملت ایران احیای اسلام را در دستور کار خود گذاشتند و  ۴۵ سال است که ملت ایران پرچم جهاد فی سیبل الله و شکوه و عظمت را برای ساخت تمدن نوین اسلامی برافراشته است و پس از امام، خلف شایسته‌اش با اقتدار و عزت این پرچم را به دست گرفته است.

 

به گزارش ایسنا، وی افزود: اگر مردم نبودند، این همه عظمت و شکوه ایران معاصر ساخته نمی‌شد. دین و  توحید برای مردم است و رستگاری مردم در پرتو دینداری اتفاق می‌افتد. حقوق اسلام یعنی حق عمومی، نظم، امنیت، بهداشت عمومی، معیشت عمومی، فرهنگ عمومی رشد، تعالی، شکوه عمومی، پیشرفت و علم و فناوری همه حق الله است و حق الله ریشه در توحید دارد.

 

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: دین خدا برای مردم است بنابراین وقتی خدا از بعثت صحبت می‌کند می فرماید که بر مردم منت نهاده که یک پیامبر مبعوث کرده است. امام نیز برای مردم است. رهبر اسلام از متن مردم و برای مردم است، تلاش می‌کند به مردم خدمت کند و با رحمت به مردم نگاه می‌کند. کار ویژه رهبران الهی، حمایت از مردم و جلوگیری از مفاسد و مشکلات و هدایت مردم است.

 

کعبی افزود: آخرت نیز برای مردم است. مردم محور و کانون حرکت دین به سرچشمه جوشان رشد و پیشرفت هستند. اگر مردم به صحنه بیایند و دست به دست هم بدهند، می‌توانند انقلاب معجزه‌گونه‌ای مانند انقلاب اسلامی رقم بزنند به گونه‌ای که شرق و غرب در مقابل مردم عاجز شوند.

 

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: انقلاب اسلامی با پنج ویژگی پیروز شد؛  وجود مکتب مردمی، رهبر مردمی، وجود نخبگان حوزه و دانشگاه، توده‌های مردم حاضر در صحنه و مقاومت و پایداری و هزینه دادن در راه خدا این ویژگی‌ها بوده است.

 

وی عنوان کرد: تداوم  انقلاب نیز به این پنج عنصر بستگی دارد؛ هر جا ما پیشرفت کردیم ریشه به این  باز می‌گردد که مردم در صحنه بوده‌اند هرجا دچار چالش شدیم ناشی از این است که نتوانستیم با مردم ارتباط خوب بگیریم.

 

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: انتخابات نیز رزمایش حقوقی و سیاسی حضور مردم در مشارکت سیاسی است؛ انتخابات فصل آگاهی مردم و عزم و اراده است. میزان رای ملت است، این شعار واقعی است. رهبری انقلاب در دی ماه امسال در دیدار با مردم قم فرمودند درس ۹ دی این است که مردم می‌توانند حوادث بزرگ بیافرینند.

 

وی ادامه داد: دشمن، می‌خواهد ملت را تضعیف کند اما انتخابات متعلق به مردم و ملت است. مردم باید به صحنه بیایند و دشمن را ناکام کنند. انتخابات علاوه بر وظیفه ملی و اخلاقی، واجب شرعی و وظیفه دینی است. هر کس که بتواند کاری کند که مردم بیشتر بتوانند شرکت کنند، واجب شرعی است که اقدام کند. دیگران را هم باید به صحنه بیاوریم. انتخابات واجب عمومی  و یک امر ملی است و شخصی نیست. نباید نگاه شخصی، قومی، قبیله‌ای، گروهی و حزبی به انتخابات داشته باشیم بلکه امری ملی، عمومی و جهادی  است.

 

کعبی افزود: امیدواریم ملت ایران در انتخابات به گونه‌ای به صحنه بیاید که آمریکا و صهیونیست را ناکام کند. میدان انتخابات، میدان حضور مردم در ناکامی دشمنان است. ما به آمریکا و صهیونیست می گوییم این گوی و این میدان.

 

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: نظام اسلامی و دولت برای مردم است؛ رای مردم کارساز است و مطالبات آن موقعی عملی می‌شود که مردم پس از انتخابات نیز مورد توجه منتخبان قرار گیرند. باید با مردم و نخبگان مشورت شود و نسبت به حل مشکلات و پیشرفت توجه جدی شود.

 

وی عنوان کرد: انقلاب دست‌آوردهای بزرگی داشته است. در این ۴۵ سال، در جراحی قلب جزو ۱۰ کشور برتر دنیا و رتبه ۱۵ در چشم‌پزشکی، در درمان ناباروری رتبه چهارم، در تولیدکننده داروهای نوترکیب هموفیلی رتبه دوم، در علم رباتیک رتبه چهارم، در نانو رتبه سوم، در صنعت فولاد رتبه دهم، در صنایع دریایی رتبه سیزدهم، در سدسازی و در محصولات کشاورزی رتبه سوم، در صنعت فضایی رتبه هشتم، در  اقتصاد دنیا رتبه ۲۱ و در تولید مقالات رتبه ۱۵ را دارا است.

 

وی گفت: طبیعتا انتخابات نوعی امضا برای پیشرفت است البته مشکلاتی وجود دارد و همه درک می‌کنیم خوزستان، قلب تپنده ایران است اما برای حل مشکلات استان نیاز به همت و عزم ملی است. هر جا اتحاد باشد، پیشرفت وجود دارد خوزستان نیز با اتحاد، پیشرفت می‌کند اما با سهم‌خواهی، قوم‌گرایی و حزب‌گرایی مشکلات استان خوزستان با تراکم بیشتر روبه‌رو خواهد بود.

 

حجت‌الاسلام سید علیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی فرماندهی کل انتظامی نیز در این مراسم گفت: خوشحالیم که خداوند این توفیق را به ما داد تا درباره یکی از اساسی‌ترین مسائل کشور یعنی انتخابات که منجر به تعین سرنوشت، امنیت پایدار، عزت ملی و برکت شتاب‌دهنده کشور به سمت فتح قله‌ها می‌شود؛ گفت‌وگو ‌کنیم. این اجتماع برای تقویت یکی از ابعاد و مؤلفه‌های قدرت یعنی حضور مردم پای صندوق‌های رای است.

 

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به برخی بیانات مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی تسلط بیگانگان را از بین برد و یک “نه” بزرگ به استبداد و استکبار بود و اتحاد نانوشته مستبدان داخلی و زورگویان خارجی را یکجا در زباله‌دان تاریخ انداخت. با رهبری امام راحل نظام شاهنشاهی و طاغوتی سرنگون شد و دست دشمنان را از سلطه بر ایران اسلامی به عنوان یکی از مناطق ارزشمند دنیا کوتاه کرد.

 

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی فرماندهی کل انتظامی گفت: کسانی که با انتخابات مخالف هستند با جمهوری و آرای مردم مخالف هستند و می‌خواهند کشور را به ایران قبل از انقلاب برگردانند.

 

وی افزود: همه نمایندگان مردم مدیون این مردم، انقلاب، نظام و اسلام هستند. انقلاب مردم را آگاه کرد و امام (ره) مردم را از قیود و زنجیرها آزاد کرد و این ملت را از بردگی و حقارت به اوج رساند. امام آمد و به مردم نقش تعیین‌کننده‌ای داد.

 

ادیانی با بیان اینکه انتخابات نقش کلیدی در کشور دارد، گفت: مردم خود انقلاب را آفریدند و بار انقلاب را بر دوش کشیدند. با پیروزی انقلاب اسلامی ضربه مهلکی به غرب و شرق زده شد. جنگ هم با پشتیبانی مردم به نفع جمهوری اسلامی رقم خورد و این مردم بودند که حماسه ۹ دی را آفریدند. مردم ولی‌نعمت هستند نه مسئولان و همه مسئولان مدیون مردم هستند.

 

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی فرماندهی کل انتظامی بیان کرد: یکی از جلوه‌های حضور مؤثر مردم برای تعیین سرنوشت کشور و کمک به حرکت شتابان نظام برای فتح قله‌های ترقی و تعالی کشور و رسیدن به تمدن نوین اسلامی، حضور پای صندوق‌های رأی است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.