وعده قالیباف به هلال احمر

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش رؤسای شعب هلال احمر سراسر کشور ضمن تبریک هفته هلال احمر و صلیب سرخ، گفت: حضور شما در نجات انسان‌ها همیشه خاطره دائمی در زندگی مجدد آنهاست و همیشه به یاد شما هستند. 

وی افزود: بنده بر این باورم که نهاد هلال‌احمر یک نهاد کاملا مردمی بوده و در حقیقت تبلور سازمان‌دهی شده مردم در عرصه کمک به مردم در لحظات بحران و سختی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: هلال احمر سازمانی فرامرزی، فراجناحی و ورای قومیت، مذهب و نژاد است که وظایف انسانی و الهی را بر دوش دارد که توفیق بزرگی است.

قالیباف ادامه داد: یکایک شما در این سازمان بزرگ در پی نجات جان انسان‌ها هستید و با تمام وجود خودتان از مردم دستگیری کرده و روحیه کمک‌رسانی دارید که همگی از ویژگی‌های منحصر به فرد نهاد هلال‌احمر است.

وی با اشاره به نقش هلال‌احمر در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد یکی از نقش‌های بی‌بدیل هلال احمر در دوران جنگ این بود که با همکاری صلیب سرخ وضعیت عزیزانی که در دوران جنگ مفقود می‌شدند و خانواده آن‌ها از آن‌ها مطلع نبود و نمی‌دانستند که فرزندان آن‌ها و یا پدران آن‌ها کجا هستند را پیگیری می‌کرد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بعد از دو سال نامه‌ای از افراد مفقود شده به دست خانواده‌های آن‌ها می‌رسید. این از کار‌های برجسته هلال‌احمر بود. هلال‌احمر هم در دوران جنگ با مجاهدت‌هایی که داشت و هم پس از دوران جنگ در رسیدگی به آزادگان و ارائه خدمات به آن‌ها خوش درخشید. یکی از افتخارات بی‌نظیر سازمان هلال‌احمر این اقدامات بود. نباید از ذکر و یاد آن‌ها غفلت کنیم.

قالیباف خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهید فعالیت شما روز به روز گسترده‌تر شود و موثرتر واقع شود باید به این سه نکته توجه کنید، اول کوچک شمردن خدمت تا زمانی که خداوند آن را بزرگ کند، دوم پنهان داشتن آن تا زمانی که خداوند آن را آشکار کند و سوم شتاب در برآوردن نیاز حاجت‌مندان. این امر برخاسته از مکتب قرآنی و اهل بیت ما است که همان جهت‌گیری الهی و اخلاقی در خدمت به مردم است و از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است. بی‌شک عزیزترین افراد کسانی هستند که با این روحیه کار خود را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: ما عظمت کار و اثرگذاری کار عزیزان در حوزه هلال‌احمر به ویژه جوانان را که بدون هیچ چشمداشتی در این سازمان خدمت می‌کنند را درک می‌کنیم. این سازمان کاملا مردمی بوده و از دل مردم برخاسته است، ما هم در مجلس شورای اسلامی وظیفه خود را نسبت به این عزیزان می‌دانیم و به یکایک آن‌ها افتخار می‌کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید همه مجموعه‌های کشور ظرفیت‌های خود را در اختیار این سازمان قرار دهند، گفت: ما هم در بودجه و در برنامه هفتم توسعه در تلاش هستیم تا بتوانیم به این سازمان کمک کنیم تا در پایان برنامه هفتم توسعه بتواند در رتبه اول هلال‌احمر در سطح جهانی هم از بعد سرعت و هم از بعد دقت قرار گرفته و وظایف خود را انجام دهد، ما در مجلس شورای اسلامی نیز به همراه فراکسیون هلال‌احمر در کنار شما هستیم.

قالیباف خطاب به مسئولان سازمان هلال احمر، بیان کرد: هرگز از ظرفیت‌ها و فناوری‌های سخت‌افزاری برای بهبود و اثرگذاری بیشتر در این سازمان غفلت نکنند، توجه به فناوری‌های اجتماعی در کنار فناوری‌های سخت و زیرساختی در مجموعه هلال‌احمر امری بسیار مهم و کلیدی است. 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: امیدوارم از ظرفیت فناوری‌های اجتماعی و نیرو‌های خلاق و توانمند در این حوزه غافل نشویم تا بتوانیم کار را اثرگذارتر با کمترین هزینه و بیشترین خروجی پیش ببریم. برای همه شما عزیزان در سازمان هلال احمر آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون دارم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا