نفت فروختیم و خوش‌گذرانی کردیم/مردم باید صبور باشند/ اگر کسی گفت اقتصاد هدف است، کمونیست است/ هدف اصلی انقلاب تشکیل حکومت جهانی اسلام است


” دولت رئیسی، همین‌که رضایت نائب امام زمان (عج) را دارند برایشان بس است”

آفتاب‌‌نیوز :

لطف‌الله دژکام در خطبه اول نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به مباحث مطرح شده در مورد امامت در هفته‌های گذشته بیان کرد: مسلمانان اگر بخواهند دنیایشان آباد شود باید امام داشته باشند و بدون امام می‌بینید که دشمن چه می‌کند.  یک اسم امام حسین (ع) برده می‌شود و از ۷۰ کشور در اربعین جمع می‌شوند و این نقش امامت را به ما یادآوری می‌کند که اهل بیت اگر در این عالم امامتشان پذیرفته شود مسلمانان چه می‌شوند؟ عزت و سربلندی مومنان و مسلمانان به امامت است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه حفظ مرز‌های مسلمانان با امامت است، گفت: اگر بعد از ۲۵۰ سال آمریکایی‌ها هر روز به غرب آسیا می‌آیند و هر روز شکست خورده برمی‌گردند برای این است که بویی از امامت آمده است، سردار بزرگی مثل شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمان ولی فقیه می‌برد و در سوریه آن‌ها را جمع می‌کند.

دژکام امام را باعث سرشکستگی کفار عنوان کرد و گفت: چرا انگلیس و فرانسه با ولایت فقیه مخالف هستند؟ چرا آمریکا رسماً می‌گوید نظام ولایت فقیه باید نابود شود؟ برای اینکه تا ولایت فقیه است کفر و دستگاه استکبار جز سرشکستگی، خواری و عقب نشینی از مواضع خود چیزی گیرش نمی‌آید، عزت اسلامی شما را می‌خواهند ضربه بزنند و مشکل با شخص ندارند.

وی در خطبه‌های دوم با اشاره به حرکت عظیم، تأثیرگذار اربعین یادآور شد: این حرکت ایمانی با حضور تقریبا ۴ میلیون نفر از مردم عظیم ایران و ملت شریف و سربلند ایران شکل گرفت که هنوز جمع قابل توجهی از زیارت باز می‌گردند وافتحار است که نمایندگان یک ملت ۸۰ میلیونی ۴ میلیون نفر حضور پیدا کردند.
تولید در کشور زمین خورد.

امام جمعه شیراز در ادامه با اشاره به رویکرد دولت‌ها گفت: گاهی دولت‌ها کار‌هایی می‌کنند که مُسَکن است یعنی فعلا مردم را آرام می‌کند، اما مشکل همچنان به جای خود باقی است، تولید در کشور ما زمین خورد و به جای آن نفت فروختیم و خوش گذرانی کردیم.

وی با تاکیدات رهبری در خصوص حرکت به سمت تولید گفت: متاسفانه گاهی که امکانات یا پولی به دست می‌آمد یا نفتی فروخته می‌شود دولت یک خرج‌هایی می‌کند که به درد نمی‌خورد، رهبر معظم فرمود پول‌ها را سرمایه‌گذاری در تولید کنید که مردم برای خودشان و نسل‌های بعدی‌شان تولید کنند و آقای خودشان باشند و گدا نباشند.

امام جمعه شیراز اذعان کرد: این حرکت شروع شده است، اما در دولت آیت‌الله رئیسی این حرکت با شتاب بیشتری پیش می‌رود و این مسیر همان مسیر حقی است که پیمودید و همین که رضایت نائب امام زمان (عج) را دارند برایشان بس است و نتیجه این کار‌ها ماندگار است هر چند دیرتر نتیجه می‌دهد، اما ملت هم که نتایج را ببینند تقدیر می‌کنند. این حرکت دولت باید ادامه داشته باشد و صبر انقلابی مردم هم باید ادامه داشته باشد که در روز اربعین رهبر فرمودند اگر صبر کنید به قله‌ها می‌رسید، اما سوال این است قله‌هایی که رهبر انقلاب می‌فرماید کجاست؟ رهبری فرمودند ما به قله‌ها نزدیکیم و برخی گفتند مشکلات معیشتی حل شده است که به قله نزدیکیم؟ سوال این است که قله کجاست؟ استان فارس چند شهید داده است؟ ۱۵ هزار شهید؛ فرزند انسان مشکلی برایش پیش می‌آید آدم چه برسرش می‌آید؟ خانواده ۱۵ هزار شهید چگونه صبر کردند؟ هدف چه بوده است؟ قله‌ای که هدف ماست کجاست؟ اگر هدف را اشتباه بگیریم در آخر به هدف نمی‌رسیم برای اینکه اشتباه رفته ایم.

امام جمعه شیراز گفت: اگر کسی گفت اقتصاد هدف است کمونیست است و ما مسلمانان اینگونه حرفی نزدیم بله، ممکن است بگوییم اقتصاد بنا بر مصالحی اولویت است، اما اولویت برای حل مشکل است و اقتصاد هدف نیست.  این‌هایی که می‌گویند به قله نزدیک نشدیم هدف را اقتصاد می‌دانند، اما اگر گفتیم امام خمینی (ره) فرموده مسائل اقتصادی هدف نیست پس چه چیزی هدف است؟ می‌فرماید هدف اصلی انقلاب تشکیل حکومت جهانی اسلام است یعنی امام زمان (عج) بیاید و این هدف است و رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرماید ما دو چیز هدفمان است، ایجاد تمدن نوین اسلامی و ظهور امام زمان (عج).

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا