قیمت بنزین تغییر می‌کند؟


آفتاب‌‌نیوز :

نشست هیأت دولت صبح امروز چهارشنبه ۴ بهمن ماه به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد. رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به اصل ۷۵ قانون اساسی، همه نهاد‌ها و دستگاه‌ها را به پرهیز از ایجاد تعهدات مالی بدون پیش‌بینی پشتوانه درآمدی توصیه کرد و گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه موظف است زمینه هر گونه ناترازی بودجه را شفاف اطلاع‌رسانی کند، چرا که نباید بودجه‌ای تنظیم کرد که امکان اجرای آن فراهم نیست و اساساً ناتراز کردن بودجه خلاف اصل صریح ۷۵ قانون است.

در پایان این نشست، تعدادی از اعضای کابینه دولت سیزدهم در حیاط پاستور میان خبرنگاران حاضر شدند و پاسخگوی پرسش‌های آنان بودند هر چند که جلسه امروز دولت به علت سفر تعدادی از اعضای کابینه به همراه رئیس جمهور به آنکارا و حضور در نشست شورای عالی همکاری‌های ایران و ترکیه، برای خبرنگاران کم رونق‌تر از هفته‌های گذشته بود.

نرخ تبلیغات تلویزیونی داوطلبان انتخبات مجلس شکسته شد

حمید جبلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعرفه‌های تبلیغاتی برای نامزد‌های انتخابات طبق پیشنهاد صداوسیما تغییر یافت و تقریبا به یک چهارم رسید. بالاترین رقم تبلیغات مربوط به تهران با ۴۰ میلیون تومان و اکثر حوزه‌ها بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان است.

رئیس سازمان صداوسیما اضافه کرد: در همین راستا اگر هر نامزدی بتواند یک درصد آرا ماخوذه را به دست آورد، کل پول به او بازگردانده می‌شود و تقریباً تعرفه شبه رایگان خواهد بود.

محدودیت عرضه نان صحت ندارد

احمد وحیدی وزیر کشور نیز در حاشیه جلسه هیات دولت و در واکنش به ادعای محدودیت عرضه نان در نانوایی‌ها اظهار داشت: سهمیه آرد نانوایی‌ها بر اساس میزان مصرف‌شان ارزیابی و به آن‌ها داده می‌شود. این خبر غلط است و چنین مصوبه‌ای نداشته‌ایم.

تعداد پرتاب‌های ماهواره در دولت سیزدهم معادل یک دهه قبل از آن

عیسی زارع پور نیز در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه پرتاب دهمین ماهواره در دولت سیزدهم در حوزه فضایی اتفاق بزرگی بود که افتاد بیان داشت: اولین پرتاب دی ماه ۱۴۰۰ انجام شد و تا دی ماه ۱۴۰۲، در مجموع ۱۰ پرتاب داشتیم که معادل ۱۰ سال پیش از آن بوده است به این معنا که ۵ برابر مدت مشابه کار شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پرتاب‌های دیگری هم خواهیم داشت، گفت: پرتاب ثمره کار‌هایی است که صنعت فضایی کشور روی زمین انجام می‌دهد تا وقتی که ماهواره و محموله فضایی به فضا پرتاب نشود نمی‌دانیم که چگونه کار می‌کند. اتفاقی که به تازگی افتاد این بود که برای اولین بار به مدار ۷۵۰ کیلومتری با موفقیت دست پیدا کردیم.

ورود دادستانی عراق به تشکیل پرونده علیه عوامل شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی

محمد دهقان هم اظهار داشت: با توجه به ورود دادستان کشور عراق در رسیدگی به پرونده ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس، در داخل کشور هم پرونده قضایی علیه جنایتکارانی که شهید حاج قاسم را ترور کردند تشکیل شده و در مراجع قضایی در حال پیگیری است.

معاون حقوقی رئیس جمهور افزود: در عین حال پیگیری‌های بین‌المللی پرونده شهادت حاج قاسم سلیمانی را در محاکم بین المللی دنبال می‌کنیم و به نظر می‌رسید که آمریکا پاسخ تذکر ما را ندهد، اما اخیرا پاسخ دادند و منتظر هستیم تا نظر قطعی خود را اعلام کنند که آیا ما با آن‌ها وارد داوری می‌شویم یا خیر؟

استخدام ۳۵۰۰ نخبه تا پایان سال

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی مجوز ۳ هزار ردیف استخدامی برای دستگاه‌های اجرایی کشور اخذ و از روز شنبه ۳۰ بهمن ماه در سامانه دانا اعلام شده است و تا کنون ۹ هزار و ۸۰۰ نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور اضافه کرد: تا امروز از این آمار ۳ هزار و ۵۰۰ نفر واجد شرایط اولیه هستند که بررسی شده و به زودی برای جایابی در دستگاه‌ها اعلام می‌شود.

پای فردوسی پور مانده ام

سید عزت‌الله ضرغامی هم در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به مصاحبه یکی از مدیران صداوسیما که گفته بود قرار بود در زمان ضرغامی فردوسی‌پور کنار گذاشته شود، اما این اتفاق نیفتاد، اظهار کرد: من خودم هنوز این مصاحبه (مصاحبه یکی از مدیران پیشین صداوسیما) را نخوانده‌ام، اما اگر در حاکمیت تا همین الان که با هم صحبت می‌کنیم دو نفر باشند که پای فردوسی‌پور و خدماتش ایستاده باشند یکی از آن‌ها ضرغامی است.

قیمت بنزین تغییر نمی‌کند

علی بهادری جهرمی نیز اظهار کرد: ستاد کرونا در ایام کرونا تصمیماتی درباره سهمیه‌بندی بنزین گرفته بود، چون ممنوعیت‌هایی برای سفر وجود داشت که پس از ماه‌های اتمام دوره کرونا و عادی شدن شرایط، این ستاد کان لم یکن شد.

سخنگوی دولت افزود: در حالت عادی قبل کرونا بنزین ۶ ماه ذخیره می‌شد و الان هم همین است. دو سه بار عرض کرده‌ام تغییر قیمت در دستور کار نیست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا