فضای امنیتی در برخی شهرها؛ ادعای کشته شدن یک نفر در سقز| استاندار کردستان: دروغ است| خبرگزاری دولت: زخمی شده!


امروز نیروهای امنیتی حضور گسترده ای در سطح خیابان برخی شهرهای کشور دارند

آفتاب‌‌نیوز :

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه نیز درباره وضعیت شهر سقز نوشت: امروز هیچ اتفاقی در سطح این شهر نیفتاده و اوضاع همانند سراسر کشور کاملاً آرام است.

سردار علی آزادی، فرمانده انتظامی استان کردستان در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه نظم و امنیت پایدار در سراسر استان برقرار است، اظهار داشت: بر خلاف فضاسازی و هجمه‌های دشمنان، هیچ گونه مشکل امنیتی در کردستان نداریم. فضای سراسر استان کاملاً آرام و مردم در سایه امنیت پایدار در حال زندگی کردن خود هستند، اما رسانه‌های معاند طوری وانمود کرده که مردم آشوب و اغتشاش برپا کرده‌اند، در حالی‌که دروغی بیش نیست.

فرمانده انتظامی استان کردستان با تأکید بر برخورد قاطع و قانونی نیروی انتظامی با اخلالگران نظم و امنیت و تخریب‌کنندگان اموال عمومی، تصریح کرد: در حال حاضر در استان کردستان و به ویژه شهر سقز آرامش و امنیت کامل برقرار است. حفظ و ارتقای نظم و امنیت یک وظیفه همگانی است و همه با هم باید در این راستا احساس مسئولیت داشته باشیم. برای حفظ و ارتقای امنیت و آرامش در سراسر استان تا پای جان در میدان و در کنار مردم خواهیم بود و در برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهیم کرد.

فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه امنیت بسترساز توسعه جامعه در تمام بخش‌ها است، عنوان کرد: پلیس علاوه بر برقراری نظم و امنیت عمومی با همکاری سایر دستگاه‌های متولی امنیت، تمام تلاشش این است که با تمام توان خدمات مطلوب را در بهترین سطح به مردم ارائه دهد.

معاون استاندار کردستان: تکذیب کشته شدن یک نفر در سقز

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان نیز برخی اخبار مبنی بر کشته شدن فردی با هویت فردین جعفری را تکذیب کرد.
 
مهدی رمضانی در گفتگو با ایرنا افزود: وضعیت شهر سقز امروز شنبه تاکنون کاملا ارام است و هیچگونه تجمع یا اعتراضی در این شهر برگزار نشده است.

خبرگزاری دولت نوشت: فردی به نام فردین جعفری بعد از ظهر امروز پس از نزدیک شدن به یکی از مقر‌های نظامی و بی‌توجهی به هشدار‌های چندباره ماموران، پس از ورود به منطقه ممنوعه برابر مقررات از سوی ماموران مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده است.

روایت فارس

خبرگزاری فارس نیز در این خصوص نوشت: ظهر امروز فردی به نام فردین جعفری پس از بی توجهی به اخطار پلیس با تیراندازی نیرو‌های مدافع امنیت در سقز زخمی شد. این مرد که به دستور ایست پلیس توجه نکرده بود پس از فرار مورد اصابت گلوله ساچمه‌ای قرار گرفت. مصدوم در اولین مرحله به بیمارستان امام خمینی سقز انتقال می‌یابد و سپس با نیاز به عمل جراحی داشته به بیمارستان شفا منتقل می‌شود. این فرد پس از انجام عمل جراحی به آی سی یو انتقال داده شده و وضعیت وی تا این لحظه رضایت‌بخش گزارش شده است.
 
این رسانه افزود: همچنین معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان، از دستگیری چند فرد با هدف ترور امجد امینی خبر داد. گفته می‌شود این افراد قصد داشتند پدر مرحوم مهسا امینی در مسیر قبرستان آیچی سقز ترور کنند و سناریو جدیدی از کشته‌سازی‌ها در مناطق کردنشین رقم بزنند.

امروز برخی از بازداشت پدر مهسا امینی خبر داده بودند اما یک مقام سپاه استان گفته بود که وی بازداشت نشده بلکه توسط نیروهای امنیتی به محل مزار فرزندش رسانده شده بود.

پلیس در برخی مناطق این شهر ایست بازرسی برقرار کرده است.

گفتنی است که امروز نیروهای امنیتی حضور سنگین و گسترده ای در سطح خیابان برخی شهرهای کشور دارند.

تعرض به سنگ قبر «نیکا شاکرمی»؟

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در خصوص ادعای تعرض یا آسیب به سنگ قبر مرحومه «نیکا شاکرمی» گفت: هیچگونه تعرضی به قبر مرحومه صورت نگرفته و شرایط در منطقه کاملا عادی است.

«احسان یاوری» روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: برخی کانال‌های مجازی و صفحات اینستاگرامی ادعا کرده اند به قبر مرحومه شاکرمی( از قربانیان ناآرامی های سال گذشته) آسیب وارد و راه‌های دسترسی به این مکان مسدود شده است که این موضوع صحت ندارد. ادعا‌های برخی گردانندگان کانال‌های تلگرامی که با قصد بر هم زدن نظم و ایجاد آشوب، موجب تشویش اذهان عمومی می‌شوند تکذیب و در عین حال به این افراد هشدار داده می‌شود با مساله امنیت جامعه بازی نکنند.  آرامش و امنیت مردم خط قرمز ما است و افرادی که امنیت جامعه را هدف قرار داده و موازین قانونی را رعایت نکنند، بطور جدی مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

یاوری از شهروندان خواست “مطالب منتشر شده در شبکه‌های مجازی وابسته به اغتشاشگران و ضد انقلاب را دنبال نکنند.”

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا