شرایط معیشتی سخت و همه انتظار دارنده حکومت راه حل درستی برای مشکلات بیابد

وحدت ملی جامعه‌ی ما به اندازه‌ی زیادی آسیب دیده است

 علی لاریجانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت:به ساخت نورانی امام بزرگوار ادای احترام می‌کنم و یاد شهدای گرانقدر اخیر رئیس جمهور سخت‌کوش و متواضع و همراهان ایشان را گرامی می‌دارم و ضمن همدردی با مردم مظلوم و مقاوم رفح، به سردار بزرگ مقاومت، شهید سلیمانی ادای احترام می‌نمایم.

وی افزود: امروز شرایط معیشتی سخت است و همه انتظار دارنده حکومت راه حل درستی برای مشکلات بیابد.

لاریجانی ادامه داد: آیا این مشکلات حل شدنی است برخی کشور‌ها وضعی به مراتب پیچیده تری از ما داشتند، ولی توانستند آن را حل کنند.

وی ادامه داد: هدف اساسی این تغییرات عدالت اجتماعی و پیشرفت ملی در همه بخش‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، علمی و سیاست خارجی است. عدالت به این معنا که هر کس به حق خود برسد و پایه این حق، حقوق فطری انسان هاست، که بعید دولت زمینه رشد آن را فراهم کند. در این مسیر ما به ملت قوی و دولت زمینه ساز نیاز مندیم می‌رسیم.

وی گفت: در این الگو دولت جایگزین ملت نمی‌شود، ولی بستر متوازن برای مشارکت و رقابت مردم در همه حوزه‌ها را فراهم می‌کند و آزادی‌های سیاسی اجتماعی فرهنگی و اقتصادی برای این امر ضرورت دارد و زمانی برای از دست دادن نداریم برای عبور از موانع باید از روش‌های منسوخ ارتفاع بگیریم.

لاریجانی تاکید کرد:، اما الزامات تحقق این امر چیست، وحدت ملی جامعه‌ی ما به اندازه‌ی زیادی از اختلافات آسیب دیده است. در دولت مد نظر من هر کاربلد و توانایی‌با هر سلیقه‌ی سیاسی به کار گرفته می‌شود دولت باشگاه یک حزب و یک جناح نیست.

لاریجانی ادامه داد: به جای نگاه تمرکزگرا و از بالا به پایین زمام امور مناطق ایران عزیز در اختیار نخبگان استانی قرار می‌گیرد.

وی افزود: دیپلماسی کشور باید پیشرفت ایران را مسئله‌ی اصلی تعاملات خود قرار دهد راهبرد ایران به عنوان قدرت مهم منطقه این است که کل منطقه امن و قدرتمند باشد.

لاریجانی تصریح کرد: امروز ایران عزیز با تمدن کهن نقش آفرین صحنه‌ی بین المللی است و همکاری خود را با قطب‌های جهانی صرفا بر اساس منافع ملی و امنیت ملی تعریف میکند در این میان حل مسئله‌ی تحریم‌ها برای گشایش اقتصادی جزو اولویت‌های دیپلماسی خواهد بود.

وی ادامه داد: مبنای تعاملات چه در سطح منطقه و چه بین المللی به نحو غالب با تکیه بر مزیت‌های رقابتی بر محور توسعه‌ی اقتصادی خواهد بود و البته بنیه‌ی دفاعی قوی برای نیرو‌های مسلح با توجه به شرایط ایران نیز مد نظر است.

وی افزود: تنها با روش علمی میتوان مشکلات را حل کرد. نه با شعار و نظرات غیر تخصصی. پیامبر (ص) ما فرمودند:‌ای پسر مسعود هرگاه به کاری پرداختی آن را با دانش و خرد انجام ده.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا