سیر تحولات علمی و صنعتی صعودی بوده است

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت فرارسیدن دوم اردیبهشت ماه، «سالروز تاسیس سپاه پاسداران» بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ متن بیانیه بدین شرح است:

وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّة وَ مِنْ رِباطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللّهِ وَ عَدُوَّکُمْ وَ آخَرینَ مِنْ دُونِهِمْ لاتَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ یَعْلَمُهُمْ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَیْء فی سَبیلِ اللّهِ یُوَفَّ إِلَیْکُمْ وَ أَنْتُمْ لاتُظْلَمُونَ(سوره انفال-آیه۶۰)
فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در دوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ مبنی بر تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موید عمق درایت و دوراندیشی معمار و بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی است که با تشکیل چنین نهاد کارآمدی همراه با ارتش مقتدر، دوبال کارآزموده و توانا در دفاع از کشور ایجاد گردید که در فراز و نشیب های تاریخ انقلاب با تمام قدرت به صیانت از میهن عزیز و ارزش ها و آرمان های اسلام پرداخته اند.
نگاهی گذرا و اجمالی به کارنامه پرافتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ابتدا تا کنون نشان می دهد سیر تحولات علمی و صنعتی در این نهاد مقدس تا چه میزان صعودی و فزاینده بوده است. استفاده از دانش روز و تولید محصولات نوظهور و فناوری های پیشرفته که حاصل تحقیقات و تفکر اندیشمندانه داخلی است در کنار بهره برداری از ابتکارات و تجربیات نظامی و تاکتیکی باعث گردیده که همواره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در میان نیروهای نظامی منطقه و جهان جزو برترین و کار آزموده ترین نیروها محسوب شود و بتواند در هر نقطه ای دشمن را مرعوب و منکوب نماید، نمونه مثال زدنی آن انجام عملیات پیچیده و ترکیبی «وعده صادق» بود که تمام کارشناسان نظامی جهان را حیرت زده کرد وتوانست قدرت نظامی ، شایستگی های دفاعی و توان بازدارندگی کشور را برای جهانیان به نمایش بگذارد.
این تعالی و موفقیت مدیون ایثار و از خود گذشتگی سرداران، فرماندهان و سپاهیان جان برکفی است که با تقدیم خون پاک خویش به ندای پیر و مراد خود لبیک گفتند. و استقلال و سلطه ناپذیری در عرصه های بین المللی را برای ما به ارمغان آوردند.
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با گرامیداشت این روز بزرگ و ادای احترام به شهیدان، جانبازان و آزادگان نیروهای مسلح انقلاب اسلامی بویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، اعلام می دارد در مسیر تجهیز و تسلیح آن نهاد انقلابی از هیچ کوششی فروگذار نکرده و دوام توفیقات روز افزون همرزمان عزیزمان در آن نهاد انقلابی و ولایتمدار را در اجرای موفق و کامل ماموریت های محوله تحت توجهات حضرت ولی امر (ارواحنا له الفدا) و زعامت داهیانه مقام معظم رهبری و فرماندهی معزز کل قوا حضرت امام خامنه ای از خداوند سبحان مسئلت دارد.

انتهای پیام
 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا